Přejít na hlavní obsah

MU pomáhá v očkování i svým emeritním profesorům

Co nejrychlejší vakcinace a umožnění obnovení prezenční výuky. To je cílem Masarykovy univerzity, která se zapojila do pomoci národním očkovacím centrům.

Profesor Milan Konečný před očkovacím centrem.

MU ve spolupráci s vakcinačními centry a krajskými koordinátory, při dodržení priorizačního věkového kritéria, domluvila očkování pro své seniorní akademiky, současné i bývalé zaměstnance včetně emeritních profesorů.

Mezi několika zdravotnickými zařízeními, se kterými univerzita komunikuje, a která v případě, že se jim uvolní kapacity, nabízejí informaci o počtu volných míst pro pedagogy MU, je například Fakultní nemocnice u svaté Anny a brněnská klinika SurGal. Systém očkování a jeho průběh měl možnost shlédnout také rektor Martin Bareš. „Pro nás je jednoznačným kritériem pro očkování věk a jsem osobně velice rád, že jako univerzita můžeme pomoci také našim emeritním akademickým pracovníkům,“ uvedl rektor.

Druhou dávku vakcíny proti onemocnění COVID-19 tak na začátku týdne dostal také Milan Konečný z Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty MU. V očkování vidí jedinou možnost návratu k životu před pandemií koronaviru. „Samozřejmě, že dodržuji všechna protiepidemická opatření, ale jen očkování nás dovede k cíli. A tím je zlepšení, uvolnění a návrat do normálního života,“ říká Konečný.

Na očkování ve skupině 70+ měl již nárok, přesto pomoc univerzity s registrací a zajištěním termínů očkování uvítal. „Opravdu jsem vděčný za neuvěřitelně hladký průběh registrace, kterým mě univerzita provedla, a následné přidělení termínů očkování. Vše proběhlo na velmi profesionální úrovni, byl jsem překvapen, že zdravotníci ještě i druhý den po očkování kontrolovali telefonicky můj zdravotní stav,“ popisuje rychlý průběh registrace a očkování profesor Konečný.

Díky očkování se teď bude moci bez obav vrátit ke kontaktní výuce svých studentů. „Jsem se studenty zatím v kontaktu online a musím potvrdit, že jak pro ně, tak pro nás – pedagogy, je tento způsob výuky opravdu náročný. Takže, přestože mi kontakt s nimi nechybí, ano, už se na ně moc těším,“ dodává pedagog, který za jakousi přidanou hodnotu při očkování považuje i setkání s řadou kolegů i z jiných fakult, kdy nařízený odpočinek po přijetí vakcíny byl v centru vyplněn řadou diskuzí, vzpomínek i plánů.

Hlavní novinky