Přejít na hlavní obsah

Poznejte blíž státní správu a neziskovky. Navštivte online Veletrh JobNEST

Veletrh pracovních příležitostí v těchto sektorech pořádá Kariérní centrum MU 21. a 22. dubna online.

Sedmnáct vystavovatelů na jednom webu. Zájemci se mohou připojit 21. a 22. dubna k virtuálním prezentacím, TALK shows nebo panelové diskuzi. Program je zdarma. Už 2. ročník Veletrhu MUNI JobNEST odstartuje 21. dubna na webu jobnest.muni.cz.

Návštěvníci zjistí, jaké pracovní příležitosti neziskový sektor i státní správa nabízejí. „Vystavovatelé nehledají pouze humanitně zaměřené studenty a absolventy. I oni potřebují do svých týmů široké spektrum pracovníků od právníků, IT specialistů až po stážisty pro oddělení filmografie, “ vysvětluje manažerka marketingu Hana Cukrová z Kariérního centra MU (KC MU).

Na programu jsou prezentace i diskuze

Ve dvou dnech na návštěvníky čekají krátké prezentace. „ Zaměstnavatelé představí své projekty, týmy, způsob práce nebo volná pracovní místa či jiné možnosti spolupráce,“ popisuje obsah vystoupení vystavovatelů koordinátorka veletrhu Markéta Venyšová z KC MU.

Prezentace 22. dubna doplní moderované TALK shows a panelová diskuze na téma rozvoje a podpory zaměstnanců. „Moderátorka se bude ptát na výběrové řízení, pracovní kolektiv nebo benefity. V diskuzi se zaměří na možnost kariérního růstu, pracovní prostředí anebo různé vzdělávací programy pro zaměstnance,“ vyjmenovala některé z okruhů otázek manažerka eventů Andrea Soukupová z KC MU. Na obě aktivity je potřeba se předem registrovat kvůli omezené kapacitě.

Zkonzultuje si životopis

Součástí veletrhu bude 21. dubna také Poradenský HUB. K dispozici jsou v něm desítky termínů pro konzultace životopisů. Zájemcům stačí se v tento den podívat na jobnest.muni.cz, vybrat si vhodný termín a vstoupit do schůzky přímo s kariérním poradcem.

Pro ty, které zajímá, jak se připravit na výběrové řízení ve státní správě nebo neziskovém sektoru je přichystaný webinář. Jeho lektorka účastníky provede výběrovým řízením od začátku do konce.

Online akce potrvá dva dny a představí zaměstnavatelé jako Jihomoravský kraj, Otevřená města, Člověk v tísni, Finanční správa, statutární město Brno nebo Národní filmový archiv. Pro menší počet vystavovatelů se KC MU rozhodlo proto, aby měli dost času na své prezentace. Některé zájemce muselo i odmítnout.

Akce je primárně určená pro studenty a absolventy Masarykovy univerzity. Jejím cílem je pomoci propojit návštěvníky veletrhu se zaměstnavateli z neziskového sektoru a státní správy a představit jim jejich kariérní možnosti u daných vystavovatelů.

Hlavní novinky