Přejít na hlavní obsah

Na MU se vracejí někteří studenti posledních ročníků

Od pondělí 26. dubna je možná prezenční účast studentů v posledních ročnících na praktické, laboratorní, experimentální a umělecké výuce a praxi. Studenti se vrátí také na MU, s výjimkou čtyř fakult.

Účast na praktické výuce bude možná jen s negativním testem.

Návrat studentů posledních ročníků praktické výuky se netýká Fakulty sociálních studií, Ekonomicko-správní fakulty, Právnické fakulty a Fakulty informatiky MU. Tyto zůstanou i nadále v on-line výuce.

Podrobnosti o tom, které studijní programy otevřou určité formy výuky prezenčně, dostanou studenti na své fakultě.

Studenti, kteří se dostaví od pondělí 26. dubna fyzicky do výuky však musí projít testováním na přítomnost nového koronaviru.

Test nesmí být během docházení do prezenční výuky starší než sedm dní a jeho výsledek musí mít student uvedený v Informačním systému MU.

Masarykova univerzita zajistila pro své studenty testovací místo na brněnském výstavišti, které pro ně bude otevřené v pondělí, ve středu a v pátek vždy od 8 do 12 hodin. Testování si mohou studenti zajistit také na jiném testovacím místě nebo samotestovací sadou.

Před prvním nástupem do výuky musí být test starý maximálně 48 hodin, studenti by se tedy měli testovat nejdříve v sobotu 24. dubna. Studenti jsou povinni absolvovat test každých 7 dnů.

Další podmínky pro účast na výuce a testování naleznou studenti na webu muni.cz/koronavirus v sekci pro studenty.

Výjimku z testování mají studenti po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech, u nichž uplynula doba izolace a nejeví příznaky onemocnění.

Pro všechny i nadále platí pravidlo, že nelze vstupovat do budov MU s příznaky virového infekčního onemocnění a je v nich povinnost nosit respirátory.

Hlavní novinky