Přejít na hlavní obsah

Startuje registrace k očkování pro akademické pracovníky

Akademičtí pracovníci se mohou od pondělí 3. května registrovat k očkování proti covidu-19.

Očkování - ilustrační

Možnost zaregistrovat se v Centrálním rezervačním systému k vakcinaci proti novém koronaviru mají do 15. června všichni zaměstnanci vysokých škol v Česku, kteří jsou pedagogy. Potřebují k tomu unikátní kód konkrétní univerzity, který jim předá jejich kmenová fakulta, a písemné potvrzení, že jsou jejími akademickými pracovníky. Dokument získají v aplikaci Inet.

Akademické pracovníky vysokých škol zařadil stát mezi prioritizované skupiny pro očkování proti covidu-19 díky intenzívnímu vyjednávání rektorů a za významné intervence rektora MU Martina Bareše.

Dle aktuálního vyjádření ministerstva školství je možné do očkování zahrnout všechny zaměstnance podílející se na kontaktní výuce s výjimkou administrativních pracovníků. Konkrétní výběr zaměstnanců je na vedení fakult.

Masarykova univerzita zajistila po dohodě s vedením Fakultní nemocnice Brno dostatečnou kapacitu pro očkování akademiků MU již během tohoto týdne na očkovacím místě na brněnském výstavišti. Zájemci o vakcinaci v tomto případě zvolí při registraci ve webovém formuláři místo „FN Brno Výstaviště“.

Registrace i rezervace přes internet

Zájemci o očkování se nejprve registrují na internetové adrese crs.mzcr.cz přes dlaždici Očkování krok – 1: Registrace. Právě v tomto kroku, kromě řady jiných údajů, zadají do webového formuláře unikátní kód. Při registraci si mohou vybrat jakékoli očkovací centrum v ČR. Z prioritních skupin zakliknou Akademický pracovník VŠ.

Ke druhému kroku k očkování, kterým je rezervace, slouží stejný web jako k registraci, konkrétně dlaždice Očkování – krok 2: Rezervace termínu. Zájemci o vakcinaci proti covidu-19 k této fázi přistoupí po SMS výzvě z vybraného očkovacího místa. Také při rezervaci do systému sérii nejrůznějších dat.

Masarykova univerzita se snaží zajistit hromadnou vakcinaci péčí spolupracujících očkovacích center. Pokud získá vakcíny mimo veřejné termíny očkování, osloví zaměstnance, kteří ještě nebudou mít rezervovaný termín.

Podrobnosti k registraci a rezervaci k očkování nabízí Ministerstvo zdravotnictví na webu koronavirus.mzcr.cz. Koordinátoři také odpoví na dotazy na toto téma zaslané na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na infolince 1221 denně od 8 do 19 hodin.

Dotazy k očkování na MU směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky