Přejít na hlavní obsah

Informatici pořádají hru o šifrách, programování a logice

Týmům vysokoškoláků, středoškoláků, ale i ostatním, kteří mají rádi šifry, programování a logiku, nabízí InterLoSík možnost užít si odpoledne plné zajímavých úloh.

Jedna z úloh z předchozích ročníků soutěže.

Logická online soutěž, kterou organizují členové Spolku přátel severské zvěře s dalšími studenty a zaměstnanci především Fakulty informatiky MU, se uskuteční 30. května. Zúčastnit se jí mohou až pětičlenné týmy všude tam, kde je počítač a kam dosáhne internet.

Tříapůlhodinový květnový InterLoSík je kratší variantou INTERnetové LOgické Soutěže, která se uskuteční v tradičním termínu v prosinci. Týmy budou řešit zadané úlohy, které jsou šifrovacího, logického nebo programovacího charakteru a jejich řešení odevzdávat prostřednictví webové stránky, která řešení okamžitě ověří. Za správně vyřešené úlohy získají týmy body, které okamžitě ovlivní jejich pořadí na výsledkové listině.

„InterLoSa organizuji od roku 2014, začínal jsem s drobnými příspěvky do soutěže. Po pauze v letech 2019 a 2020, kdy se soutěž neuskutečnila, jsem se rozhodl, že je na čase pokusit se ji zase zorganizovat. Velmi příjemně mě překvapilo, že jsme rychle našli pevné jádro týmu a pustili se do práce s takovou chutí, že vznikla myšlenka menší soutěže už v první půlce roku. A tak vznikl InterLoSík. Nyní pracujeme na vzniku úloh, jejich testování a probíhají pravidelné porady tak, abychom si to v den hry pokud možno všichni užili,“ uvedl garant soutěže InterLoSík Vladimír Štill.

Úkoly budou mít různou obtížnost a soutěž je tedy vhodná jak pro začátečníky tak pokročilé. Navíc budou soutěžící rozděleni do tří kategorií – středoškoláci, vysokoškoláci a ostatní – v nichž proběhne  vyhodnocování samostatně. Nejpozději den předem, tedy do 29. května, se ale tým musí zaregistrovat na webu.

„Určitě to zkuste. O InterLoSovi jsem toho moc nevěděla a ani jsem se ho nikdy nezúčastnila. Pak jsem se zapojila do organizace a je to opravdu možnost zkusit něco nového,“ vyzývá k účasti jedna z organizátorek Monika Šlachtová a účastníkům zároveň doporučuje, promyslet si dopředu strategii s jakou budou osmnáct úloh řešit. 

Hlavní novinky