Přejít na hlavní obsah

Lékařská fakulta MU spustila vlastní obchod, zaměřila se i na udržitelnost

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity spustila vlastní MEDshop, jehož základním sortimentem je především kvalitní profesní oblečení, které se uplatní při praktické výuce. Nezapomíná ale i na sociální aspekt a udržitelnost výroby.

Lékařská fakulta má vlastní MEDshop. Studenti v něm najdou oblečení pro praxe.

Lékařská fakulta MU se rozhodla otevřít obchod s cílem uspokojit potřeby studentů, akademiků i zaměstnanců na výrobky s logem fakulty. Autorkami projektu jsou Radka Urbanová a Jana Dvořáková.

„Univerzity v ČR obvykle mají vlastní prodej propagačních předmětů, my jsme chtěli jít ale dále, a především studentům nabídnout kvalitní profesní oblečení. Jak je všeobecně známo – příprava studentů lékařských fakult na své budoucí povolání je velmi náročná, a právě možnost koupit si oblečení na praxe přímo na kampusu jim alespoň ulehčí start studia,“ podotýká Urbanová.

„Také jsme se chtěli odlišit i výběrem dodavatelů. Všechny výrobky v MEDshopu jsme nechali zhotovit u nás v České republice, v našem regionu. A protože jsme lékařská fakulta a máme srdce na pravém místě, našimi dodavateli jsou sociální podniky, chráněné dílny, družstva invalidů. Kdo jiný než lidé z lékařské fakulty by měli být empatičtí a podpořit ty, kteří to potřebují“, dodává Dvořáková.

Poměrně dlouhý proces výběru dodavatelů je dovršen nabídkou základní kolekce profesního i volnočasového oblečení a doplňků. Bílé pláště, zdravotnické haleny a kalhoty jsou vyrobeny z vysokogramážové stoprocentní bavlny splňující přísné normy oděvů pro zdravotníky. Trička a mikiny pro volný čas jsou ušity z velmi příjemného směsového úpletu doplněné originálními potisky. Sortiment vznikl na základě dialogu se studenty a do budoucna se bude určitě rozšiřovat podle přání a potřeb studentů i akademiků.

„Bílý plášť nebo halena, bílé kalhoty, bílé boty. Při zápisu do prváku se snad každý z nás viděl v této uniformě, ideálně ještě se stetoskopem okolo krku. Všecko toto vybavení ale něco stojí, navíc člověk vždycky neví, kam se má obrátit. A v tomto je fakultní obchod výborná výpomoc pro studenta. Oblečení z něj je funkční, cenově dostupné a hlavně – která jiná medicína se může chlubit fakultním pracovním oblečením? Navíc – medicína není jen o bílých pláštích. Postupně budeme potřebovat a jiné vybavení, které není vždy levné. A právě to je moje další očekávání od fakultního obchodu,“ říká Ján Michlík, student 2. ročníku všeobecného lékařství.

Děkan Lékařské fakulty MU Martin Repko k novému obchodu dodává: „Nový vizuální styl univerzity a potažmo fakulty nám dává možnost se plně s fakultou identifikovat. Mám maximální radost z toho, že oblečení je vkusné, mají o něho naši studenti zájem, a především nese při své výrobě rovinu sociální. Věřím, že krom skvělého vzdělání budeme tímto našim studentkám i studentům předávat pocit hrdosti na naši lékařskou fakultu.“

Každý výrobek je ozdoben detaily, například v podobě malé etikety vyjadřující sounáležitost se svojí Alma mater: MUNI MED - ALTER EGO. Nákupem v MEDshopu se navíc studenti mohou přihlásit k heslu: „Pomáhám, kudy chodím.“

Hlavní novinky