Přejít na hlavní obsah

Protiepidemická opatření na MU: zpřísnění není vyloučeno

Protiepidemická opatření na Masarykově univerzitě zůstávají zatím beze změny. Univerzita se však připravuje na možné zhoršení situace v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Barva semaforu, který na Masarykově univerzitě vymezuje míru protiepidemických opatření souvisejících s onemocněním COVID-19, zatím zůstává bílá. Rozhodli tak na svém zasedání členové Krizového výboru a Krizového štábu MU ve středu 8. září.

Na základě aktuálního vývoje onemocnění COVID-19 v ČR není vyloučen přechod MU k zelenému semaforu, a tedy přísnějším protiepidemickým opatřením. Členové krizového výboru o tom budou jednat na příštím zasedání, které je naplánované na pátek 17. září.

Nevylučuje se, že protiepidemická pravidla, která přináší zelený semafor, doznají změn ještě před přepnutím barvy. V úvahu připadají úpravy v oblasti výuky a provozu. Konkrétně maximální možný počet účastníků prezenční výuky, povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest či počet přítomných osob na pracovišti.

Krizový výbor konstatoval trvající povinnost zaměstnanců i studentů informovat MU, pokud se vrátí ze zahraničí a neplatí pro ně výjimka (očkování, prodělaná nemoc). Nařízení platí pro všechny bez ohledu na jejich státní občanství. V případě, že student či zaměstnanec po návratu z ciziny nedoloží potřebné doklady, má univerzita povinnost zamezit těmto osobám vstupu do budov MU. Pro účely těchto hlášení je připravená aplikace v IS MU a INET MU.

Členové Krizového štábu a Krizového výboru MU se zabývali také situací, kdy se zaměstnanec očkovaný proti onemocnění COVID-19 setká s člověkem, který byl na tuto nemoc pozitivně testován. V těchto případech KŠ MU doporučuje individuální řešení v rámci domluvy s vedoucím pracoviště - dohoda o home office, pobyt na pracovišti či ve výuce v respirátoru, případně výjimečně distanční výuka. Vyučující mohou přejít na distanční vyučování.

Hlavní novinky