Přejít na hlavní obsah

MU přechází od 25. října do zeleného semaforu

Krizový štáb MU rozhodl na základě zhoršující se epidemické situace o zavedení opatření, která jsou popsaná v zeleném semaforu. Platit začnou v pondělí 25. října.

Masarykova univerzita přechází od pondělí 25. října do režimu zeleného semaforu.

Podmínky provozu a výuky na Masarykově univerzitě se budou v následujících dnech řídit nejen zeleným eskalačním semaforem, ale především aktuálními vládními opatřeními. Budovy MU zůstanou otevřené pro studenty, zaměstnance i pro veřejnost, platí ale povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest.

Respirátor nemusí mít studenti, pedagogové a zaměstnanci nasazen pokud jsou v místnosti bez přítomnosti jiné osoby, nemusí ho používat ani přednášející, řečníci a studenti cvičící, zpívající či usazení při výuce za podmínky, že se v učebně nachází nejvýše 30 osob a tyto dají jednoznačný, jednomyslný, výslovný a bezvýhradný souhlas k tomu, že použití ochrany dýchacích cest není nutné.

Přednášky s účastí nad 150 osob budou probíhat hybridně. Doporučuje se maximální homogenita skupin, tedy omezit střídání členů. Respektovat aktuální limity počtu osob v jedné místnosti je nutné i při zkouškách, prezenční forma zkoušky a další možnosti ukončení předmětu je možná s rozestupy minimálně 1,5 metru za použití ochranného prostředku dýchacích cest.

Na kolejích je povinné nošení ochranných pomůcek dýchacích cest ve společných prostorách budov. Platí zákaz konání společných setkání ve vnějších i vnitřních prostorách ubytovacího zařízení.

Zaměstnancům je doporučen hybridní model přítomnosti na pracovišti a doporučen home office a střídání na pracovišti v případě většího počtu osob v jedné místnosti.

Pro aktuální informace v souvislosti s omezeními a provozem na fakultách doporučuje krizový štáb sledovat fakultní weby a profily na sociálních sítích.

V listopadu se můžete naočkovat přímo na univerzitě

Masarykova univerzita se snaží maximálně podpořit a zpřístupnit možnost očkování. Realizováno je očkování studentů mobilními týmy a také zaměstnanci se mohou v listopadu naočkovat přímo na univerzitě. Možnost přeočkování 3. dávkou byla nabídnuta zaměstnancům, kterým bylo očkování zajištěno prostřednictvím MU a již jim uplynula lhůta 6 měsíců od očkování.

Pro studenty a zaměstnance MU se očkování připravuje na úterý 2. listopadu na Komenského náměstí od 14 do 19 hodin v místnosti č. 204 a č. 205, další termín pak bude ve středu 10. listopadu v bohunickém kampusu v místnosti B22/302 a B22/303.

K dispozici budou vakcíny od firem Janssen (jednodávková) a BioNTech/Pfizer (dvoudávková). Na očkování je možné přijít bez registrace a rezervace času, s sebou musí mít zájemce průkaz pojištěnce a doklad totožnosti, případně platební kartu, pokud jeho pojištění nepokrývá očkování. Dotazy směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky