Přejít na hlavní obsah

Video: Rektor Martin Bareš k aktuálnímu dění na univerzitě

Od zahájení akademického roku a podzimního semestru uplynulo na Masarykově univerzitě osm týdnů. V novém videu shrnuje rektor Martin Bareš nejaktuálnější informace.

Rektor Martin Bareš při videoprojevu.

V dalším ze svých projevů ke studentům a zaměstnancům Masarykovy univerzity a také k širší veřejnosti vysvětluje rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš zpřísnění protiepidemických opatření v zelené verzi univerzitního semaforu. Upozorňuje na povinnost nosit ve všech vnitřních prostorách univerzity respirátory, apeluje na vzájemnou zodpovědnost a ohleduplnost.

Připomíná možnost nechat se naočkovat přímo na univerzitě, děkuje společnosti Podané ruce, která tuto službu svými mobilními týmy pro MU zajišťuje.

Mluví o přístupu svém a své rodiny k očkování a podotýká, že vědecká data publikovaná v prestižních odborných časopisech ukazují, že očkování významným způsobem chrání zdraví a snižuje přenos viru na jiné osoby.

Sděluje, že proočkovanost mezi zaměstnanci MU, se již blíží hodnotě 75 procent. Informuje studenty MU, že i pro ně se v informačním systému (IS) připravuje aplikace, kde budou moci uvést, zda očkování absolvovali. Vysvětluje, že v návaznosti na informace o proočkovanosti na MU, bude univerzita zvažovat další kroky v rámci protiepidemických opatření.

Na závěr svého projevu se zmiňuje i o tom, že univerzita nežije jen koronavirovými opatřeními. Připomíná právě skončené Mendelovy dny, děkuje týmu HC MUNI za vítězství v hokejovém utkání proti MENDELU. Děkuje také všem, kteří finančně přispěli do sbírky MU pro obce postižené červnovým tornádem, a díky kterým mohla MU předat 1 milion korun obci Hrušky na opravu místní základní školy.

Hlavní novinky