Martin Repko: Očkování chrání, doporučuji ho

Očkování na Masarykově univerzitě pokračuje. Ze studentů jsou podle děkana Lékařské fakulty MU Martina Repka nejvíc proočkovanou skupinou medici.

Děkan Lékařské fakulty MU Martin Repko.

Za prakticky jediný prostředek v boji s novým koronavirem považuje v současnosti očkování proti covidu-19 Martin Repko, děkan Lékařské fakulty MU a zároveň přednosta Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Brno. Všem studentům a zaměstnancům ho proto doporučuje.

„Naši studenti jsou očkováni, protože přichází mimo jiné do styku s nemocnými pacienty při vzdělávacích aktivitách. Z tohoto pohledu doporučujeme na lékařské fakultě očkování,“ uvedl Martin Repko.

Děkan Lékařské fakulty MU doporučuje i třetí dávku vakcíny, a to zejména u nejzranitelnější skupiny starších lidí v kategorii 60+ a u nemocných, kteří mají speciální závažné diagnózy. Účinnost očkování například u onkologických pacientů prokázala i studie CoViGi, na níž spolupracuje Lékařská fakulta MU s Masarykovým onkologickým ústavem a Fakultní nemocnicí Brno.

Masarykova univerzita se podle Repka proaktivně zapojila do programu očkování a nabízí deseti fakultám očkování přímo v jejich prostorách.

Po vakcinacích proti covidu-19 v budově na Komenského náměstí a v Univerzitním kampusu Bohunice se bude aktuálně očkovat ve středu 1. prosince od 14 do 19 hodin na Právnické fakultě MU v místnostech číslo 040 a 041 v přízemí. V pátek 3. prosince se od 9 hodin rozběhne očkování pro studentyzaměstnance na Filozofické fakultě MU v ulici Arne Nováka 1/1, kde zájemce naočkují v prostorách B2.11 v areálu AN1/1 až do 14 hodin.

K dispozici bude vakcína BioNTech/Pfizer (dvoudávková). Na očkování je možné přijít bez registrace a rezervace času, s sebou si stačí přinést průkaz pojištěnce a doklad totožnosti, případně platební kartu. Je možné s sebou vzít i rodinné příslušníky od 16 let.