Přejít na hlavní obsah

K výzvě očkování proti covid-19 se připojili také studenti MU

Nebojte se, nevymlouvejte se a přijďte se nechat naočkovat. To je vzkaz Natálie Antalové z Lékařské fakulty MU a Daniela Jirků z Fakulty sociálních studií MU studentům univerzity.

Studenti MU Natália Antalová a Daniel Jirků ve výzvě k očkování.

Natália Antalová má za sebou bakalářské a magisterské studium v programech ošetřovatelství a intenzivní péče a při doktorském studiu programu hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie pracuje na Klinice dětské anesteziologie a resuscitace FN Brno. V jarních měsících letošního roku pomáhala na ARO odděleních s péčí o dospělé pacienty nakažené nemocí covid-19. „Byly to nejnáročnější měsíce v mém profesním životě. Po fyzické i psychické stránce. Opravdu. Mnoho mých pacientů umřelo,“ zmínila Natália v jednom z rozhovorů pro Magazín M. Očkování podle ní může pomoci ukončit pandemii. Proto své polední pauzy při směně v dětské nemocnici využila k tomu, aby požádala studenty Masarykovy univerzity, aby se přišli nechat naočkovat a hlavně věřili zdravotníkům.

Magisterský studijní program politologie studuje Daniel Jirků. Podle něj by o očkování studenti MU neměli pochybovat a měli by ho brát jako jedinou cestou, jak dál studovat prezenčním způsobem. „Masarykova univerzita je nositelkou nějakých ideí. Šíření vzdělání, vědeckého poznání a také dobra. A já jsem aktuálně přesvědčen o tom, že šíření dobra znamená nechat se naočkovat,“ uvedl Jirků.

Masarykova univerzita dává všem svým studentům, zaměstnancům i jejich rodinným příslušníkům od 16 let možnost nechat se naočkovat přímo na univerzitě. V prosinci i v lednu má vypsané termíny očkování na jednotlivých fakultách. Navíc: stejně tak jako v jarních měsících opět i nyní ve spolupráci se SurGal Clinic nabízí možnost nechat se bez registrace naočkovat na této brněnské klinice. Termíny – v prosinci až do středy 22. 12. – v tamním očkovacím centru mohou využít nejen ti, kteří se rozhodli pro očkování až nyní, ale i ti, kteří již mají nárok na třetí – posilující – dávku.

Hlavní novinky