Přejít na hlavní obsah

Hokejisté HC MUNI: Jsme očkovaní, chráníme se a hrajeme

Očkování proti covidu-19 podstoupil celý tým hokejistů HC MUNI, který hraje Univerzitní ligu. Hráči se tak chtějí vzájemně chránit a dál se tak věnovat sportu, který je baví.

Hokejisté HC MUNI David Holub a Pavel Tomaník.

Brněnští Medvědi, jak se hokejistům HC MUNI přezdívá, v posledním zápase před Vánoci skolili na severu Čech 5:3 tým ústecké univerzity North Wings. Po dvou gólech si připsali René Štrauch a Robert Mokrohajský, a do Brna tak tým přivezl cenné tři body.

Tým, který v letošní sezóně bojuje na kluzištích, je přitom naočkovaný proti covidu-19. „Bylo to rozhodnutí každého z hráčů. Většina z nich se rozhodla, že nehodlá šířit covid po šatně a nechce tým vyšachovat z ligy, abychom mohli hrát to, co nás baví a co máme tolik rádi,“ uvedl brankář David Holub, který studuje na Fakultě sportovních studií MU.

Podle kapitána hokejistů Pavla Tomaníka musí dodržovat vládní nařízení. „Bez očkování bychom nemohli sportovat a účastnit se akcí. Byli jsme třeba v dětských domovech nebo darovat krev. Díky těmto akcím chceme pomáhat společnosti,“ zdůraznil student Právnické fakulty MU Tomaník.

Toho k očkování inspiroval bratr, který v Americe vystudoval dvě vysoké školy a má doktorát z chemie. „Byl se očkovat jako jeden z prvních, proto jsem mu věřil, že tomu rozumí. Proto jsem se šel nechat naočkovat,“ dodal kapitán.

Očkování na půdě Masarykovy univerzity pokračovalo tento týden na Pedagogické fakultě MU a v Univerzitním kampusu Bohunice.

A stejně jako v jarních měsících opět i nyní ve spolupráci se SurGal Clinic je možnost nechat se bez registrace naočkovat na této brněnské klinice. Termíny – v prosinci až do středy 22. 12. – v tamním očkovacím centru mohou využít nejen ti, kteří se rozhodli pro očkování až nyní, ale i ti, kteří již mají nárok na třetí – posilující – dávku.

První dva termíny v novém roce jsou vypsány ve středu 5. ledna na Fakultě informatiky MU v místnosti C304 od 14 do 19 hodin a v úterý 11. ledna na Právnické fakultě MU v místnostech 040 a 041 v přízemí od 14 do 19 hodin.

Hlavní novinky