Přejít na hlavní obsah

Online dražba výtvarných děl vynesla přes 34 tisíc korun

Výtěžek z historicky první benefiční online aukce výtvarných děl studentů a absolventů Lékařské fakulty MU půjde na Památník dárcům těl.

Dražba 49 obrazů od 38 výtvarníků z výtvarné soutěže da MEDici skončila 20. prosince o půlnoci a vynesla 34.300 korun. „U některých obrazů se strhla bitva na poslední chvíli a příhozy jsme zaznamenali ještě minutu před půlnocí,“ upřesnila Jana Majerová z Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty MU.

Vybraná částka půjde na podporu vybudování Památníku dárcům těl. Ten vznikne na Ústředním hřbitově v Brně na počest těm, kteří se rozhodli věnovat své tělo na vědecké a výukové účely.

Díla byla od 14. října do 6. prosince vystavena v Univerzitním kampusu Bohunice. Tato vůbec první výtvarná výstava na půdě lékařské fakulty vznikla díky zájmu fakulty o mimoškolní aktivity svých studentů i absolventů. Ti často na sociálních sítích uveřejňují díla, jejichž prostřednictvím si upevňují vztah k medicíně obecně, ke svému studiu na lékařské fakultě, ale také relaxují.

Absolutní vítězkou soutěže se s obrazem nazvaným Srdce – Koreň života stala studentka Viktória Vysoká, která je nyní ve 3. ročníku studijního programu Zubní lékařství Lékařské fakulty MU.

Z vítězných 13 prací byl výroben nástěnný kalendář pro rok 2022, lze ho koupit na lékařské fakultě za 199 korun. 

Hlavní novinky