Přejít na hlavní obsah

O očkování přímo na univerzitě je zájem i v novém roce

Studenti a zaměstnanci MU a jejich rodinní příslušníci mohli opět využít očkování proti nemoci covid-19 přímo na univerzitě. Poprvé v novém roce se očkovalo na Fakultě informatiky MU. O vakcínu byl velký zájem. 

Programátor Simeon Borko využil bez registrace očkování na MU.

Na chodbě ve třetím patře na fakultě informatiky se ve středu 5. ledna vytvořila fronta dlouhá přes celou její délku. V první místnosti se zájemci zaregistrovali a pokračovali do druhé místnosti, kde podstoupili očkování. K dispozici byly dvoudávkové vakcíny od firem BioNTech/Pfizer a Moderna. Očkovaní poté přešli do třetí místnosti, kde vyčkali obvyklých patnáct minut.   

Na fakultě informatiky čekal na třetí dávku také Adam Dubroka z Ústavu fyziky kondenzovaných látek Přírodovědecké fakulty MU. „Chtěl bych očkováním ochránit jak sám sebe, tak pomoci brzdit šíření epidemie ve společnosti,“ vysvětil své důvody k očkování.  

Pro třetí dávku si přišel také programátor z výzkumného centra RECETOX Simeon Borko. „Už před nějakou dobou mi přišla SMS zpráva, že se můžu přijít přeočkovat třetí dávkou. Kvůli všem povinnostech jsem se ale nedostal k registraci a konkrétní termín. Ale když jsem viděl, že se můžu přijít naočkovat přímo na univerzitě bez předchozího vyřizování registrace, neváhal jsem,“ řekl Borko, který chce očkováním pomoci ulevit lékařům a systému zdravotnictví.  

V lednu se na univerzitě konají ještě čtyři termíny očkování. V úterý 11. ledna se očkuje na právnické fakultě, v úterý 18. ledna v kampusu v Bohunicích, v pátek 21. ledna na filozofické fakultě a v úterý 25. ledna v budově na Komenského náměstí. „K očkování je potřeba aktuálně dodat, že od 1. února 2022 dojde ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na 9 měsíců. Naopak, po očkování posilovací dávkou není platnost certifikátu v tuto chvíli omezena,“ upozornila na změny v platnosti očkování vedoucí personálního oddělení rektorátu a hlavní koordinátorka očkování na MU Barbora Šolcová. 

Na podzim se na Masarykově univerzitě konalo celkem devět termínů očkování, možnosti naočkovat se využilo téměř tisíc zájemců.  

Hlavní novinky