Přejít na hlavní obsah

Materiální sbírka pro Ukrajinu: potřeba jsou matrace a lehátka

Lehátka, matrace, spacáky, deky a hygienické potřeby se již druhým dnem shromažďují v materiální sbírce, kterou na pomoc Ukrajině vyhlásila Masarykova univerzita.

Potřebné matrace dnes přibyly do materiální sbírky MU.

Na Rektorát MU v centru Brna a také do Univerzitního kampusu v Bohunicích mohou studenti a zaměstnanci MU, ale také kdokoliv z veřejnosti, přinést materiál potřebný k zajištění provozu center a ubytovacích kapacit pro lidi, kteří kvůli válce odchází z Ukrajiny.

Během prvního dne sbírky se sklady naplnily spíše drobnými hygienickými potřebami – šampóny, mýdly nebo dětskými plenami. Ze strany příjemců pomoci je ale poptávka spíše po potřebách na spaní, a to nejen po dekách a spacácích, ale hlavně po matracích a lehátkách.

S přebíráním, tříděním a chystáním věcí pomáhají dobrovolníci Dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ, které společně s iniciativou Brno pro Ukrajinu sbírku koordinuje. 

Do sbírky přispěl také Američan Bryan Richard Felber, který už druhým rokem studuje obor Anglický jazyk a literatura na Filozofické fakultě MU. „Je skvělé, co Masarykovy univerzita dělá pro ukrajinské občany. Když jsem se o sbírce dozvěděl, ihned jsem volal své rodině a přátelům a společně jsme se na potřebný materiál složili,“ řekl americký student, který do sbírky daroval hygienické potřeby za více než deset tisíc korun.

Materiální sbírka na pomoc Ukrajině pokračuje až do pátku. Podpořit ukrajinské studenty a akademiky lze ale také prostřednictvím pomoci Masarykovy univerzity určené na vzdělávací a humanitární účely. Finanční příspěvek lze poskytnout formou daru přes Obchodní centrum MU. Informace o aktuálně darované částce najdete na webu MUNI POMÁHÁ.

Sklad materiální sbírky najdete a Rektorátu MU.

Hlavní novinky