Přejít na hlavní obsah

Na ESF se konal Giving Day for Ukraine

Ve foyer Ekonomicko-správní fakulty MU se ve středu konal dobročinný bufet Giving Day for Ukraine. Díky této akci bude odesláno více než 70 000 korun na finanční pomoc, kterou Masarykova univerzita vypsala prostřednictvím centra MUNI POMÁHÁ na podporu Ukrajiny. 

Giving Day for Ukraine na ESF MU

Do Giving Day for Ukraine se zapojily desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců i studentů ESF. Doma připravili drobné občerstvení, které ve středu od 10:00 do 14:30 nabízeli k prodeji návštěvníkům v hlavní hale ekonomicko-správní fakulty. Každý, kdo si něco chtěl zakoupit, vhodil do pokladničky částku dle svého uvážení.

„Když člověk sleduje, co se kolem nás v tuto chvíli děje, přemýšlí, jak může pomoci nejenom jako jednotlivec. Proto jsme se rozhodli uspořádat dobročinný bufet, spojit dohromady celou fakultu a alespoň určitou mírou projevit spoluúčast a sounáležitost s děním na Ukrajině,“ vysvětlila důvody uspořádání Giving Day for Ukraine Marie Hladká, proděkanka pro prezenční studium ESF a zároveň hlavní pořadatelka. „Velmi mě těší, že se do dnešní akce zapojili nejenom zaměstnanci a akademici, ale i studenti. Sešlo se nám tu více než 60 druhů pokrmů,“ dodala.

Na dobročinném bufetu se nakonec podařilo vybrat 35 957 korun. K tomu přispěla částkou 5 957 korun proděkanka Marie Hladká a 30 000 korun ještě přidala partnerská firma fakulty Noark Electric Europe. Celkový výtěžek ve výši 71 914 korun Ekonomicko-správní fakulta MU zašle na konto finanční pomoci Masarykovy univerzity určené na vzdělávací a humanitární účely.

„Giving Day for Ukraine je další z našich mnoha pokusů, jak pomoci lidem na Ukrajině. Akci tohoto typu už navíc organizujeme podruhé, ještě před covidem jsme totiž vybírali peníze pro neziskové organizace působící v Brně a víme, že tenhle koncept funguje. Jsem moc rád, že se nám do dnešní akce podařilo zapojit celou fakultu,“ uvedl děkan ekonomicko-správní fakulty Jiří Špalek

 

MUNI POMÁHÁ UKRAJINĚ. Podpořit ukrajinské studenty a akademiky lze prostřednictvím pomoci určené na vzdělávací a humanitární účely. Finanční příspěvek lze poskytnout formou daru přes Obchodní centrum MU. Informace o aktuálně darované částce najdete na webu MUNI POMÁHÁ.

 

Hlavní novinky