Přejít na hlavní obsah

Vysokoškolské koleje Vinařská prochází rekonstrukcí

Správa kolejí a menz MU využila letní prázdniny k rekonstrukci vysokoškolských kolejí Vinařská. Probíhají tam opravy interiérů včetně výměny podlah a elektroinstalace.

Stavbaři, řemeslníci a elektrikáři se do oprav pustili už 24. června a ukončí je v závěru srpna. „Předmětem rekonstrukce pokojů vysokoškolských kolejí Vinařská 5 jsou stavební opravy místností včetně nových elektrorozvodů s osazením úsporného osvětlení. Na pokojích se dále se vymění a doplní podlahoviny,“ upřesnila manažerka investičních projektů Michaela Jabůrková z Investičního odboru Rektorátu MU.

Podle ní se jedná o základní stavební opravy před osazením nového nábytku s důrazem na snižování energetické náročnosti budovy. Následně budou ubytovací jednotky vybaveny novým interiérem včetně kuchyňských koutů se zabudováním elektro spotřebičů. „Výměna nábytku a dalšího interiérového vybavení proběhne u 213 ubytovacích jednotek, přičemž stavební opravy místností včetně nových elektrorozvodů a nových podlahovin se týkají 78 klasických pokojů a 6 pokojů pro zdravotně a tělesně postižené,“ vypočítala Michaela Jabůrková.

Demontovaný nábytek z pokojů nabídla Masarykova univerzita pro další možné využití brněnské Nábytkové bance. Vzhledem k tomu, že její kapacita je ale v tuto chvíli naplněna, rozmístila Správa kolejí a menz MU použitelný nábytek do svých jiných ubytovacích zařízení.

Hlavní novinky