Přejít na hlavní obsah

Barcelona tleskala Masarykově univerzitě

Zástupkyně Masarykovy univerzity převzaly v úterý večer cenu Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání (EAIE). Slavnostní večer byl plný chvály za aktivity univerzity směrem k zahraničním studentům během celosvětové pandemie i války na Ukrajině.

Cenu při slavnostním večeru EAIE převzaly Violeta Osouchová a Simona Koryčánková.

Při letošním udělování cen za internacionalizaci asociace ocenila a vyzdvihla vysokoškolské instituce, které vynikají nejenom svou politikou a úsilím o internacionalizaci, ale jsou také inspirativním vzorem pro ostatní vysoké školy v době, do níž se silně promítá pandemie i válka na Ukrajině.

Přístup Masarykovy univerzity k oběma celospolečenským krizím označila EAIE jako letošní nejinspirativnější. Ocenila nejenom vznik Dobrovolnického centra MU a jeho širokou škálu aktivit, ale i krizovou komunikaci a pomoc směrem k zahraničním studentům v průběhu pandemie, a také aktivity na pomoc ukrajinským studentům a akademikům po vypuknutí války na Ukrajině, do níž se zapojilo velké množství pracovišť napříč univerzitou a jejími deseti fakultami.

Daniela Vonbauer a Markéta Koláčková z Dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ, ředitelka Centra pro zahraniční spolupráci Violeta Osouchová a prorektorka pro záležitosti studentů a absolventů MU Simona Koryčánková cenu převzaly na výročním večeru EAIE v Barceloně.

Prorektorka Simona Koryčánková přebírá ocenění.

„Toto ocenění je pro nás velmi významné. Dokázali jsme, že internacionalizace může mít různé podoby. Podařilo se nám v krizovém pandemickém období i ve stále trvající válce na Ukrajině spojit internacionalizační aktivity s aktivitami MUNI POMÁHÁ směrem k potřebným zahraničním studentům a studentkám, akademikům a akademičkám a jejich rodinám. Míra solidarity zaměstnaných a studujících MU byla v posledních dvou letech výjimečná,“ uvedla prorektorka Simona Koryčánková s tím, že má velkou radost z toho, že všechny aktivity fakult a pracovišť Masarykovy univerzity jsou natolik úspěšné, že byly EAIE oceněny jako excelentní.

To, aby příběh a ocenění MU inspiroval univerzity z celého světa, by si přála ředitelka CZS Violeta Osouchová. „Když se bavím s kolegy ze zahraničních univerzit, všichni vnímají, že je potřeba pomáhat, ale téměř nikdo to nedělá jako Masarykova univerzita. Ocenění dokazuje, jak kvalitní práci odvádíme a právem bychom na sebe měli být pyšní,“ řekla v rozhovoru pro Magazín M. Právě Centrum zahraniční spolupráce MU mezinárodní aktivity na MU řídí.

Masarykova univerzita bude mít ještě ve čtvrtek v rámci programu konference jedinečnou šanci blíže představit iniciativu MUNI POMÁHÁ. „Ocenění si velmi vážíme, patří hlavně našim dobrovolníkům, kteří nás neustále překvapují svou motivací pomáhat při každé přicházející krizi a společenské výzvě. Díky tomu se utvrzujeme, že dobrovolnictví na univerzitu patří a může tak plnit její třetí roli,“ dodala z Barcelony koordinátorka Dobrovolnického centra Markéta Koláčková.

Cenu EAIE za excelenci v internacionalizaci jely do Barcelony převzít prorektorka pro záležitosti studentů a absolventů Simona Koryčánková (druhá zprava) spolu s ředitelkou Centra zahraniční spolupráce MU Violetou Osouchovou (vpravo) a Danielou Vonbauer a Markétou Koláčkovou (vlevo) z Dobrovolnického centra MUNI pomáhá.

Hlavní novinky