Přejít na hlavní obsah

Farmaceutická fakulta oslaví 70 let

Farmaceutická fakulta Masarykovy univerzity oslaví příští týden 70 let své existence. Slavnostní den spojený s pestrým vzdělávacím a kulturním programem se uskuteční 14. října. 

Farmaceutická fakulta MU

Během tohoto dne nabídne farmaceutická fakulta několik vzdělávacích panelů zaměřených na různé oblasti farmacie. Program zakončí společenský večer, který se bude konat v prostorách kolejí Vinařská.  

„Návštěvníci by si tuto unikátní příležitost podívat se do prostor farmaceutické fakulty neměli nechat ujít. Dozví se nové trendy v různých oborech farmacie a potkají se a pobaví s přáteli a známými, které poznali během studií. Především pro absolventy se navíc otevírá šance udělat si tu ročníkový sraz,“ láká na oslavy jejich organizátorka Hana Brožová z Farmaceutické fakulty MU. 

Dopolední část slavnostního dne bude ryze odborná. Od deváté hodiny ranní se v areálu fakulty uskuteční vědecké sympozium, které se zaměří na problematiku vývoje farmacie a zdravotnictví včetně jejich dílčích a příbuzných oborů, zdraví a nemoci v kontextu historickém, ale i na jejich postavení v současné společnosti. 

Součástí oslav bude také Brněnský den léčivých rostlin, který představí novinky ve využití přírodních látek v terapii, aktuální dění v oboru a výzkum na vědeckých institucích v České republice.  

Návštěvníci se mohou těšit i na Den farmaceutické technologie, jehož přednáškový blok bude zaměřený na zajímavá témata z oblasti farmaceutické technologie a kosmetologie. Posluchači se tak dozví například o lékových formách s digitálním prvkem nebo o aktuálních trendech v kosmetických prostředcích pro čištění pleti. Přednášek se ujmou odborníci z Farmaceutické fakulty Masarykovy a Karlovy univerzity.  

Slavnostní den oslav zakončí společenský večer v prostorách studentských kolejí Vinařská. K tanci a poslechu tam zahraje hudební formace CCA GANG. 

Kompletní program oslav 70 let farmaceutické fakulty v Brně je k dispozici na speciálních webových stránkách. Pro účast na této akci je vhodná včasná registrace prostřednictvím on-line formuláře.

Hlavní novinky