Přejít na hlavní obsah

Masarykova univerzita se zapojila do akce Koláč pro hospic

Ve středu 5. října pořádala Diecézní charita Brno tradiční sbírku Koláč pro hospic. Jako partner se k akci letos připojila také Masarykova univerzita. Stánky zajistila u Univerzitního kampusu Bohunice a v centru města v budově rektorátu.

Stánek akce Koláč pro hospic v budově Rektorátu MU

Voňavé koláče z rodinné pekárny nabízeli zaměstnanci a studenti Masarykovy univerzity na dvou místech, charita a další zapojená brněnská univerzita VUT obsadily stánky například u hlavního nádraží, v ulici Česká, na Staré Osadě nebo v Technologickém parku.

Akcí Koláč pro hospic charita již tradičně seznamuje veřejnost se službami péče o nevyléčitelně nemocné, kterou poskytuje, a získává tak pro ni finanční podporu. Na Masarykově univerzitě se do organizace zapojilo Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ. „Přestože tato akce není formou pomoci, kterou dobrovolníci MUNI POMÁHÁ prostřednictvím našeho centra běžně zajišťují, dává nám sbírka Koláč pro hospic smysl,“ uvedla koordinátorka Dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ Daniela Vonbauer. Aktivní účast zaměstnanců i studentů spojená s organizací sbírky jde totiž ruku v ruce s rolí Masarykovy univerzity ve společnosti.

Přispět v akci Koláč pro hospic mohli lidé i u Univerzitního kampusu Bohunice.

Do sbírky se zapojily všechny charity brněnské diecéze, takže přispět na péči o umírající mohli lidé kromě Brna i v Blansku, Břeclavi, Hodoníně, Jihlavě, Rajhradu, Tišnově, Třebíči, Znojmě, ve Žďáru nad Sázavou a v okolních obcích. „Jsem rád, že je sbírka Koláč pro hospic tak oblíbená u veřejnosti. Je pro nás každoročně důležitým zdrojem, ze kterého můžeme nakoupit nové vybavení, léky nebo zdravotnický materiál. Díky tomu se nám daří stále držet krok s novými trendy v paliativní péči,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Do sbírky Koláč pro hospic v loňském roce dárci věnovali téměř dva miliony korun. Kdo si nestihl koupit koláč ve středu 5. října a chtěl by přispět, najde informace o hospicové péči i o sbírce na webu charity. Zde si mohou vybrat, ve které lokalitě chtějí péči o nevyléčitelně nemocné svým darem ve sbírce podpořit. Další možností je i věnovat peníze přímo na sbírkový účet 246641158/0600.

Přispět v akci Koláč pro hospic mohli lidé i u Univerzitního kampusu Bohunice.

Hlavní novinky