Přejít na hlavní obsah

Pojďte studovat k nám. Studenti představují fakulty MU

Současní vysokoškoláci ukazují těm budoucím, co je čeká a na co se mohou těšit. Stánky jednotlivých fakult jsou v obležení, tvoří se u nich fronty, otázky padají jedna přes druhou. Tak velký zájem je mezi středoškoláky o studium na Masarykově univerzitě na brněnském veletrhu Gaudeamus.

Stánek MU na veletrhu Gaudeamus v Brně.

Deset fakult Masarykovy univerzity se tento týden představuje uchazečům o studium na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus na brněnském výstavišti. Veletrh vysokých škol, je důležitý nejen pro studenty maturitních ročníků, kteří si zde vybírají své budoucí zaměření, ale i pro samotné univerzity, které se zde mají možnost detailně představit. „Každý veletrh je pro nás důležitý. Můžeme se na nich setkat se studenty naživo a představit jim naši univerzitu. To, co si uchazeči přečtou na sociálních sítích nebo na webu si tady mohou ověřit,“ potvrzuje prorektorka pro záležitosti studentů a absolventů MU Simona Koryčánková.

Uchazeči o studium na Masarykově univerzitě získají na veletrhu informace z první ruky – přímo od studentů. Ti stojí na stáncích a prezentují jednotlivé fakulty. „Nejvíce budoucí studenty a studentky zajímají přijímačky, a to, zda se dají kombinovat obory, které si vybrali. Za poslední hodinu se mě taky hodně ptali na studium logopedie, o to je letos opravdu nebývalý zájem,“ komentuje dění u stánku pedagogické fakulty její studentka Tereza Unčovská.

Veletrh Gaudeamus v Brně.

Kromě deseti stánků, které reprezentují jednotlivé fakulty, se mohou návštěvníci veletrhu informovat o Masarykově univerzitě jako celku na speciálním infostánku. „Hodně vysvětluji, jak vypadají testy studijních předpokladů nebo jaké jsou u nás na univerzitě možnosti bydlení. Často se tady studenti taky ještě ptají, na jakou fakultu by mohli směřovat, když je baví takový a takový předmět,“ popisuje koordinátorka na infostánku MU Lenka Dvořáková.

„Rád bych chodil na filozofickou fakultu nebo na fakultu sociálních studií. Ještě nejsem úplně rozhodnutý, jaký přesně obor, ale vím, že chci jít humanitní cestou. Doufám, že mi tady poradí,“ prozrazuje důvod návštěvy veletrhu ve frontě u stánku Jan Bajkl.

Masarykovu univerzitu mnoho uchazečů vnímá jako jednu z nejlepších v České republice. Oceňují například možnost kombinovat studijní obory napříč fakultami, finanční podporu v podobě stipendií nebo vysoké uplatnění na trhu práce. Studovat na Masarykově univerzitě by chtěla i Daniela Krejčí, které univerzitu doporučili starší sourozenci a kamarádi, kteří už v Brně studují. „Říkali mi, že jsou tam moc ochotní učitelé, budovy fakult jsou skvěle zařízené a mají jednoduchý elektronický systém,“ vysvětluje svoje důvody, proč chce podat přihlášku na fakultu sociálních studií, maturantka Daniela Krejčí.

Veletrh Gaudeamus v Brně.

Novinkou Masarykovy univerzity na letošním ročníku veletrhu je stánek Věda pro Život, kde se střídají vybrané fakulty a ukazují zájemcům zvolený obor v praxi. Například studenti a studentky lékařské fakulty na figuríně ukazovali samovyšetření prsou.

Kromě toho se na veletrhu v rámci doprovodného programu konají workshopy a přednášky. „Každý den máme přednášku, kde prezentujeme Masarykovu univerzitu. Říkáme, co nabízí a na co se uchazeči mohou těšit, když k nám nastoupí. Představujeme nejen programy, ale i to, jak vypadají prostory fakult nebo benefity studia. Ti, kteří nejsou z Brna, pak oceňují informace o tom, jak vypadá město, nebo  kde se jednotlivé fakulty nachází,“ popisuje doprovodný program na veletrhu manažerka vnějších vztahů MU Veronika Carbochová.

Pavilon V, kde se akce koná, je pro návštěvníky otevřený od úterý 1. 11 až do čtvrtka 3. 11 od 8 do 16 hodin, v pátek 4. 11 od 8 do 14 hodin.

Hlavní novinky