Přejít na hlavní obsah

Anketa: Jaký dárek jste nikdy nedostali?

Studentům a zaměstnancům Masarykovy univerzity položil Magazín M jednoduchou otázku: Jaký dárek jste nikdy nedostali?

Andrej Jankola, student, ESF
Nikdy jsem nedostal květiny jen tak. Jednou jsem je dostal na narozeniny od mé bývalé přítelkyně, ale pak už nic. Chtěl bych prostě náhodně dostat nějaké květiny. Na rozdíl od žen muži dostanou květiny garantovaně pouze na pohřbu.

Matyáš Dvořák, student, PrF
Nebudu jmenovat materiální věci, těch, kterých jsme všichni za svůj život nedostali, ať už jako děti od Ježíška, či jako dospělí od kurýrů doručovacích služeb, je spousta. Kdybych měl ale vybrat jednu věc, kterou jsem nikdy nedostal, což nyní v rámci studia a praxe silně pociťuji, tak to je trpělivost s kontrolováním již několikrát kontrolovaného.

Adéla Mitanová, studentka, FSS
Jako malá jsem vždycky chtěla nějakého domácího mazlíčka. Nakonec mi děda pořídil kočku. O několik dní později jsem ale zjistila, že jsem na ni alergická, takže si můj dárek musel vzít zpátky. Bylo to, jako bych svůj vysněný dárek nikdy nedostala.

Milan Maláník, odborný asistent, FaF
Přesto, že jsem milovník přírody, mi nikdo nikdy nedal žádné zvířátko nebo třeba pokojovou rostlinu.

Adam Blažej, odborný asistent, FSpS
Dostal jsem vždycky všechno. Pak mi toho akorát přišlo líto, když jsem si s tím nehrál nebo to nijak nepoužíval. Jediné, co jsem nedostal na Vánoce, byla taková skákací pružina, kterou jsem chtěl. Každopádně jsem si ji pak nějak sehnal a taky vím, že jsem ji obratem zničil. Ale jinak jsem opravdu dostal vždycky všechno. Ať už konkrétní povahy (materiální dárky), tak i abstraktní (návštěvy babičky a dědy, který obíral kapra).

Vojtěch Antoš, student, PdF
Jestli je něco, co jsem nikdy nedostal, tak vysavač. To proto, že jsem odmalička velice líný, pokud jde o domácí úklid, tudíž všichni v rodině dobře věděli, že chtějí-li vidět slzy štěstí a ne smutku, nesmí mi dát pod stromeček žádnou věc, která zavání prací doma.

Jana Klánová, vedoucí pracoviště, PřF
Hrnce, roboty, žehličky, vysavače, zkrátka všechny ty pomocníky, které mají ženám usnadnit „jejich“ domácí práce. Moji blízcí jsou naštěstí osvícení lidé a rozdávají kulturu, krásu a společný čas.

Ondřej Hanus, student, LF
Ještě jsem za svůj život nedostal spoustu věcí. Mezi ty nejvýznamnější z nich by patřil kupříkladu nafukovací hrad. Dnes už teda zbytečný dárek, protože s mou váhou by se víc vyfukoval, než nafukoval. Ale jistě by potěšil. Další v pořadí neobdržených dárků je ovladač od televize. V den Vánoc bych mohl být pánem obývacího pokoje a jen já bych určoval, která pohádka propadne v zapomnění a naopak kterou budou všichni oslavovat po zbytek života.

Kateřina Záhořová, studentka, FF
Nikdy jsem nedostala žádné zvířátko, i když jsem si ho moc přála. Nemám žádnou alergii a určitě bych se o něj postarala, přesto mi ho rodiče nikdy nekoupili.

Veronika Burgerová, studentka, FI
Vzpomínám si na prosinec 2006, kdy jsem si pod stromeček moc přála brášku. Mamce se v prosinci skutečně narodilo miminko, k mému zklamání to ovšem byla sestřička. Tehdy jsem se zlobila, že jsem nedostala bratra, a chtěla jsem sestru vrátit, ale dneska už bych ji za nic nevyměnila.

Hlavní novinky