Přejít na hlavní obsah

JobNEST 2023: Praxe, stáže, kariéra i pomoc potřebným

Představit možnosti profesního uplatnění ve státní správě a neziskovém sektoru. To je cílem konference JobNEST, kterou ve středu 29. března v brněnské Otevřené zahradě pořádá Kariérní centrum MU. Návštěvníci také mohou obdarovat potřebné lidi.

Zázemí konferenci JobNEST letos poskytla Otevřená zahrada pod brněnským Špilberkem.

Název konference je slovní hříčkou, kde anglické slovo nest – hnízdo tvoří zkratky: „NE pro nezisk, ST pro státní správu,“ vysvětluje koordinátorka konference Anna Veselá z Kariérního centra MU. „Často se setkáváme s tím, že okolo těchto sektorů panuje řada mýtů, jako třeba o nízkých platech, požadavcích na množství zkušeností nebo o výběrových řízeních. Rádi bychom to vše společně s našimi hosty uvedli na pravou míru,“ dodává Veselá.

Partnerem letošního ročníku akce je Odvolací finanční ředitelství, které umožňuje získat zajímavé zkušenosti absolventům i studentům práv a ekonomie. Další uplatnění nabídne také Policie ČR a různé organizace působící ve zdravotnické, sociální či ekologické oblasti, a to i formou praxí, stáží či dobrovolnictví. Workshopy se zaměří také na komunikaci se zaměstnavateli, motivaci, životopisy či profily na profesních sítích typu LinkedIN. Právě semináře o sebeprezentaci a psaní profesního životopisu budou i v ukrajinštině. Lektory Kariérního centra lze během konference využít i k individuálním konzultacím životopisů.

Loni se JobNEST konal v atriu Fakulty sociálních studií.

„V rámci doprovodného programu organizujeme i charitativní sběr věcí do domácnosti pro neziskovou organizaci Vesna, která se konference účastní,“ vysvětluje Anna Veselá. Do Otevřené zahrady bude možné od 10 do 16 hodin přinášet zejména potřeby do domácnosti a čisticí a hygienické prostředky. „Potřebujeme hlavně veškeré vybavení do domácnosti, od nádobí a příborů přes varné konvice, žehličky a další menší elektrospotřebiče po koberečky, přehozy, závěsy. Velmi žádané jsou lůžkoviny, ručníky, utěrky, hračky, dětské knihy, kočárky. A neustále je poptávka po drogistickém zboží: hygienických a čisticích prostředcích, kosmetice, dětských plenách, vložkách,“ vypočítává Barbora Antonová z Vesny – ženského vzdělávacího spolku. „Věci distribuujeme rodinám, které jsou momentálně, třeba vinou zdražování energií a dalších komodit, ale i dlouhodobě ve finanční tísni,“ upřesňuje. Dárci mohou věci nosit také do šatníku Vesny v Pellicově ulici 2c, a to ve středu, čtvrtek a neděli od 10 do 17 hodin. „Kromě humanitárního rozměru má šatník také aspekt ekologický. Funguje na principech re-use a recyklace,“ uzavírá Barbora Antonová.

Na konci týdne se na univerzitě uskuteční ještě jedna akce dobročinného charakteru: Fakulta sportovních studií ve svém areálu v Brně-Bohunicích v sobotu pořádá Den pro zdraví. Od 9 do 15 hodin si mohou zájemci zacvičit v posilovně či na sportovištích a k dispozici jim budou i odborníci fakulty s přednáškami a konzultacemi k tématu zdravého pohybu. Celá akce se koná na podporu bývalé zaměstnankyně FSpS, která se potýká s agresivním mozkovým nádorem glioblastomem. Návštěvníci akce mohou přispět na nákladnou léčbu nehrazenou ze zdravotního pojištění. Na všechny aktivity je však nutné se registrovat

Hlavní novinky