Přejít na hlavní obsah

Prorektor Radim Polčák získal ocenění za práci v oboru kyberbezpečnosti

Prorektor MU Radim Polčák byl uveden do Síně slávy Cybersecurity. Prestižní ocenění pro osobnosti působící v oboru kybernetické bezpečnosti získal při 24. ročníku mezinárodní konference IS2 v Praze.

Prorektor Polčák vede na právnické fakultě Ústav práva a technologií.

Radim Polčák je od roku 2019 prorektorem MU pro rozvoj, legislativu a informační technologie, vede také Ústav práva a technologií Právnické fakulty MU. Loni byl jmenován do Legislativní rady vlády a do poradního sboru místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše. Stal se také českým zástupcem v organizaci Globální partnerství pro umělou inteligenci (GPAI).

Síň slávy Cybersecurity existuje od roku 2018 v rámci nezávislé mezinárodní konference o informační bezpečnosti IS2. Její letošní ročník se konal 24. a 25. května ve Šternberském paláci v Praze. „Ocenění si velmi vážím. Chtěl bych poděkovat porotě i organizátorům konference za to, že mi byla tato pocta udělena, a že jsem byl započten mezi velké osobnosti české kyberbezpečnosti, kterých si vážím. Některé z nich osobně znám a pojí mě s nimi přátelství, troufal bych si říct i kamarádství. Je to pro mě velká čest a velký závazek do další práce,“ řekl Radim Polčák, který se stal teprve šestým členem síně slávy. V minulých letech byli oceněni například první ředitel Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil, Andrea Kropáčová ze sdružení CESNET, které zajišťuje národní informační infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání, nebo ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun.

Kvůli účasti na jiné odborné konferenci v zahraničí za Radima Polčáka ocenění v Praze převzali jeho manželka a syn. Prorektor zaslal na slavnostní vyhlášení zdravici formou krátkého videa, v němž s nadsázkou okomentoval svou nepřítomnost a promluvil o oboru, kterému se věnuje 20 let: „Už to není chápáno jako záležitost informatická nebo technická. Kyberbezpečnost se stala společenskou záležitostí a zabývají se jí například právníci jako já. Naše společnost je hluboce penetrována různými informačními technologiemi a běžný život je na nich závislý.“

Hlavní novinky