Přejít na hlavní obsah

Na výstavě citrusů jsou k vidění i právě rostoucí houby

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity připravila na druhou polovinu týdne a na víkend tradiční výstavu citrusů a dalších subtropických a tropických užitkových rostlin. S výběrem a péčí o rostliny na místě poradí zkušení pěstitelé.

Pomeranče, citróny a další citrusy jsou k vidění ve sklenících botanické zahrady.

Botanická zahrada tuto akci pořádá ve spolupráci s klubem Citrusáři Brno. K vidění je opravdu bohatá výstava rostlin, která může nadchnout zkušené pěstitele, ale i úplné začátečníky. Pěstitelé a členové klubu jsou po dobu výstavy k dispozici, zájemcům ochotně poradí s pěstováním a rádi poskytnou tipy do začátku. Návštěvníci zjistí, jak pěstovat citrusy v bytovém prostředí, jak na roubování či jaké jsou nejvhodnější podnože. Z výstavy si můžou odnést vlastní citrus a další subtropické i tropické užitkové rostliny.

Výstava je určena zkušeným pěstitelům, začátečníkům i zájemcům o subtropické a tropické plody.

Vedle výstavy citrusů nabízí zahrada i další zajímavou podívanou - jedná se o menší výstavku právě rostoucích hub, kterou si pro botanickou zahradu připravil Ústav botaniky a zoologie přírodovědecké fakulty. „Houby jsou připravené ve skleníku, kde je přiměřeně nízká teplota a dostatečná vlhkost, aby ihned nezaschly. Nejedná se o klasickou výstavu hub, tato je opravdu skromnější. Od středy máme vystavené houby sebrané v úterý na Vysočině, v pátek je naplánovaná obměna hub a doplnění o další sebrané dopoledne v Brně,“ popisuje mykolog Petr Hrouda, který výstavu připravil.

V botanické zahradě jsou k vidění i čerstvě nasbírané houby.

Obě výstavy ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity můžete navštívit každý den od středy 18. do neděle 22. října vždy od 9 do 17 hodin. Do konce října pak trvá panelová výstava Mysli na lesy z fotografické soutěže FSC, která se zabývá moderním pěstováním lesa reagujícím na zničení většiny porostů kůrovcem. Návštěvníci tuto výstavu najdou na ochoze palmového skleníku. 

Autorka je studentkou fakulty sociálních studií.

Hlavní novinky