Přejít na hlavní obsah

Novoroční přání Masarykovy univerzity tvořili studenti

Novoročenka MUNI pro rok 2024 vyšla ze soutěže, do které se zapojili studující z Katedry výtvarné výchovy pedagogické fakulty. Porota vybrala jako základ pro PF 2024 návrh Mariany Michenkové.

V již tradiční výtvarné soutěži, jejímž cílem je získat náměty na novoroční přání Masarykovy univerzity, se sešlo množství návrhů. Odborná porota vybrala pět nejlepších a finální návrh následně zvolilo vedení univerzity. Studující v soutěži vedla odborná asistentka katedry Jana Nedomová

Vítězné PF je dílem Mariany Michenkové, studentky programu Výtvarná výchova a vizuální tvorba se zaměřením na vzdělávání. „Hlavním cílem pro mě bylo vytvořit jednoduchý a výstižný návrh, který bude spojen s vánočním obdobím a zimou. Přemýšlela jsem nad tím, co mi nejvíce navodí vánoční atmosféru. Vzpomněla jsem si, že to je právě pohled z okna na padající vločky. Proto jsem zvolila tento motiv. Přišlo mi, že zimu a vánoční období skvěle symbolizuje. Zároveň jsem chtěla, aby měl návrh blízko Masarykově univerzitě. Později se tyto dva požadavky samy propojily, když mě napadlo použít jednotlivá písmena z loga Masarykovy univerzity, které po otočení a nakopírování tvoří rozmanité a jednoduché padající vločky,“ popsala svůj návrh studentka Mariana Michenková, která podle svých slov ani nečekala, že její návrh uspěje, a má z toho velkou radost. „Vytvořila jsem několik variant a vybraná novoročenka byla právě poslední mnou vytvořenou variantou. Potvrdilo se mi, že variant návrhu není nikdy dost, a jsem ráda, že zrovna tato porotu zaujala,“ dodala studentka.

Návrh Mariany Michenkové bude rozpracován a upraven pro potřeby Masarykovy univerzity a v různém barevném provedení také pro všechny její fakulty.

Bez ocenění ale nezůstaly ani další návrhy. Cenu odborné poroty pro návrh, který nejvíce oslovil její členy, získala Sára Kalná, Cenu grafické inspirace pro návrh, který inspiroval k využití za jiným účelem, získala Alena Poláčková a Cenu brand manažera MUNI získal návrh Lenky Trtilové.

Cena odborné poroty pro návrh, který nejvíce oslovil její členy – Sára Kalná.
Cena grafické inspirace pro návrh, který inspiroval k využití za jiným účelem – Alena Poláčková.
Cena brand manažera MUNI – Lenka Trtilová.

Hlavní novinky