Přejít na hlavní obsah

MUNI Day: Den plný sportu a zábavy

Znovu v univerzitním kampusu v Bohunicích, ale poprvé se všemi deseti fakultami Masarykovy univerzity. Takové setkání slibuje 16. května MUNI Day, který organizačně zajišťuje a připravuje Odbor vnějších vztahů a marketingu pod vedením Tomáše Kudely.

Tomáš Kudela vede tým organizátorů MUNI Day.

Sport, kulturní program, přehlídka spolků, ale také příjemný den strávený v areálu kampusu. Nový rozměr v účasti dala Masarykova univerzita tradiční sportovně-společenské akci kampusových fakult už v loňském roce, kdy na kampus přivedla nejen rektorát, ale i farmaceutickou a ekonomicko-správní fakultu. Letos se ale poprvé zapojí do programu všech deset fakult a akce může právem nosit název MUNI Day.

„Už loni si studenti a zaměstnanci mohli užít dopoledne nabité sportovními aktivitami a odpoledne okořeněné florbalovým turnajem, zakončené společným setkáním u dobré hudby, jídla a pití. Ale ještě tomu něco málo chybělo. Účast všech fakult. Letos chystáme program ve spolupráci se všemi fakultami, což dává akci unikátní a opravdu celouniverzitní rozměr,“ vysvětluje vedoucí Odboru vnějších vztahů a marketingu Tomáš Kudela s tím, že jeho tým nyní chystá nejen celý letošní koncept akce, ale ve spolupráci s Odborem komunikace připravuje i informační kampaň a hlavně cílí také na zahraniční studenty a zaměstnance.

Sportovní aktivity jen s registrací

A právě všichni studující a zaměstnanci jsou dvě hlavní cílové skupiny MUNI Day. Obě skupiny mají otevřený dopolední program se sportovními aktivitami a následně mohou, třeba i s přáteli a rodinnými příslušníky, přijít fandit týmům fakult v odpoledním florbalovém zápase. Všichni se pak společně také přesunou k vyhlášení výsledků a pohodovému odpoledni s občerstvením a kulturním programem v areálu kampusu.

Dopolední sportovní aktivity budou stejně jako loni přístupné po registraci, počet účastníků bude proto omezen. „Všechna sportoviště jsou vždy plná, což nám dělá radost. Doporučuji zájemcům o sport, aby si hlídali okamžik, kdy se spustí registrace a včas si zarezervovali svoji sportovní účast,“ připomíná Kudela. Registrace na MUNI Day pomocí formuláře budou spuštěny na webové stránce muniday.muni.cz začátkem dubna.

Za třešničku na dortu celého dne lze považovat florbalový turnaj. Jde o prestižní utkání zástupců vedení fakult a vedoucích odborů rektorátu. Loňský pohár pro vítěze má například děkan přírodovědecké fakulty Tomáš Kašparovský stále vystavený na čestném místě ve své pracovně v kampusu. Letos se mění i herní systém celého zápasu a s ním i šance na vítězství. Proti sobě se postaví tým pěti fakult z centra města spolu s rektorátem proti týmu pěti fakult z kampusu a nejbližšího okolí.

Do florbalového utkání chce nastoupit, stejně jako v loňském roce, i Tomáš Kudela. „Bude to výzva, na palubovce se sejdou určitě nejlepší hráči z celé univerzity. Ale výzvou je tato akce i pro celý můj tým, všechny kolegy a kolegyně,“ dodává Kudela.

Akce, kdy dochází k propojování lidí z jednotlivých částí univerzity, mají podle něj smysl. „Zaměstnanci a studující z fakult nemají mnoho příležitostí
se dohromady potkat. MUNI Day je vlastně jedinou možností, naposledy takovou velkou akcí určenou k propojení bylo 100. výročí založení univerzity,“ připomíná Kudela, který byl před pěti lety součástí týmu organizátorů oslav MUNI 100.

MUNI Day si zachovává loňský vizuál, bude zároveň zapadat i do linky oslav 105. výročí založení univerzity. Konkrétní aktivity zatím organizátoři prozrazovat nechtějí, ale jednu výzvu by už do světa rádi poslali. Uvítají, když účastníci přijdou na akci v barvách své fakulty, každého, který se nějak identifikuje se svojí fakultou nebo pracovištěm.

„Velké díky patří vedení univerzity, které tyto akce iniciuje a podporuje, ale především všem organizátorům loňského i předchozích ročníků, na jejichž kvalitní práci se letos pokusíme co nejlépe navázat,“ slibuje Tomáš Kudela.

Hlavní novinky