Přejít na hlavní obsah

Fakulta zpřístupnila na webu díla Arna Nováka

Díla významné osobnosti Masarykovy univerzity, jejího posledního předválečného rektora a literárního vědce Arna Nováka zpřístupnila na internetu knihovna filozofické fakulty. Digitální knihovnu s Novákovými díly může nyní kdokoli najít na webových stránkách http://knihovna.phil.muni.cz/arne-novak. „Protože v roce 2009 uplynulo 70 let od úmrtí Arna Nováka a jeho dílo se stalo po autorskoprávní stránce volným, rozhodla se jej knihovna převést do digitální podoby, usnadnit k němu přístup a zároveň upozornit na tak významnou osobnost, jakou profesor Novák byl,“ uvedla vedoucí knihovny Věra Jurmanová Volemanová.

Zaměstnanci knihovny a brigádníci zdigitalizovali více než 50 monografií a 40 odborných textů. Ty jsou převedeny do běžných formátů, jako je například pdf, a zájemci si je mohou zdarma prohlédnout on-line. Seznam digitalizovaných děl je zatím členěný podle roku vydání, do budoucna knihovna počítá s interaktivním seznamem s tříděním a filtrováním podle různých kritérií.

Počet děl ale není úplný, proto chce knihovna v digitalizaci Novákových děl pokračovat. „Uvítáme zájem paměťových institucí i jednotlivců o spolupráci při doplňování digitální knihovny,“ doplnila Jurmanová Volemanová.

Hlavní novinky