Přejít na hlavní obsah

Do chodeb kampusu přibyly lavičky

Celkem 32 dvojsedaček se stolkem a 64 trojsedaček za přibližně 320 tisíc korun univerzita nainstalovala před Vánoci.

Nové sezení má umožnit studentům důstojněji trávit čas při čekání na zkoušky a přednášky. Foto: David Povolný.

Téměř stovku nových laviček v různých barevných provedeních pořídila Masarykova univerzita do prostor bohunického kampusu.

"Už na konci roku 2010 požádala Správa Univerzitního kampusu Bohunice o uvolnění prostředků na zakoupení sezení do koridorů. Když to bylo schváleno, sešli jsme se se zástupci studentů akademických senátů fakult, které sídlí v kampusu, abychom na základě jejich podnětů dali studentům možnost důstojněji trávit čas při čekání na výuku či zkoušky," uvedl ředitel správy kampusu Pavel Brančík.

Výsledkem je celkem 32 dvojsedaček se stolkem a 64 trojsedaček, které za přibližně 320 tisíc korun univerzita nainstalovala 15. prosince do hlavních chodeb kampusu.

"Pořízení sedaček vnímám pozitivně. Na problém absence místa k sezení v koridorech univerzitního kampusu mě studenti často upozorňovali," uvedl studentský senátor za fakultu sportovních studií Petr Janáček a dodal: "Byla to věc, kterou jsme v posledním roce spolu s dalšími studentskými senátory z lékařské a přírodovědecké fakulty aktivně řešili a jsem rád, že univerzita studentům vyšla vstříc a sedačky v kampusu jsou."

Hlavní novinky