Přejít na hlavní obsah

Kvestorem univerzity bude Ladislav Janíček

Do funkce, ve které působil už dříve, přijde z pozice prorektora. Vystřídá Jana Vitulu, který odstoupil.

Ladislav Janíček bude po sedmiměsíční pauze opět kvestorem MU. Foto: David Povolný.

Kvestorem Masarykovy univerzity, který řídí její hospodaření a vnitřní správu, se po sedmiměsíční přestávce od 3. dubna opět stane Ladislav Janíček. Stávajícího prorektora pro ekonomiku se rozhodl do funkce kvestora jmenovat rektor Mikuláš Bek. Se jmenováním Janíčka v pondělí 2. dubna vyjádřil souhlas Akademický senát MU. V nejužším vedení tak bude dočasně pracovat jen pět prorektorů.

Janíček se stal kvestorem MU poprvé v červenci 2003, kdy stál v čele univerzity rektor Jiří Zlatuška. O hospodaření a vnitřní správu univerzity se staral až do loňského září, kdy ho rektor Bek jmenoval prorektorem pro ekonomiku. Na pozici kvestora ho vystřídal Jan Vitula, jenž se funkce ke konci března vzdal, aby se jako lídr kandidátky TOP 09 mohl naplno věnovat nadcházejícím volbám do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.

Kompetence a pravomoci kvestora upravuje vysokoškolský zákon a statut univerzity. Kvestor řídí hospodaření a vnitřní správu veřejné vysoké školy, je přímo podřízen rektorovi, který ho jmenuje i odvolává.

Hlavní novinky