Přejít na hlavní obsah

Ve vedení MU budou působit tři noví prorektoři

Do nejužšího vedení zasednou proděkan PřF Josef Janyška, bývalý děkan FSS Ladislav Rabušic a děkan ESF Ivan Malý.

Ilustrační foto: Archiv muni.cz.

Tři noví prorektoři se budou podílet na vedení Masarykovy univerzity. V nejužším vedení univerzity začnou pracovat proděkan pro informační technologie přírodovědecké fakulty Josef Janyška, děkan ekonomicko-správní fakulty Ivan Malý a emeritní děkan fakulty sociálních studií Ladislav Rabušic. Nové vedení MU složené ze sedmi prorektorů, kvestora a kancléřky představil rektor Mikuláš Bek v pondělí 4. června Akademickému senátu MU.

Osobnosti pro pozice prorektorů začal rektor hledat poté, co z funkce prorektora pro ekonomiku uvolnil Ladislava Janíčka, který se od 1. dubna stal opět kvestorem Masarykovy univerzity. Na funkci prorektora pro akademické záležitosti pak rezignoval Petr Fiala, kterého prezident jmenoval ministrem školství ČR. S ohledem na rozvoj informačních technologií se rektor rozhodl jmenovat prorektora také pro tuto oblast.

„Všichni tři jmenovaní dosáhli řady úspěchů ve svých vědních oborech, prokázali mimořádné manažerské schopnosti ve vedení fakult a těší se úctě a respektu akademické obce nejen na naší univerzitě. Věřím, že pro vedení Masarykovy univerzity budou všichni významnou posilou,“ řekl rektor Mikuláš Bek.

Sociolog Ladislav Rabušic vystřídá Petra Fialu ve funkci prorektora pro akademické záležitosti. Rabušic byl v devadesátých letech spoluzakladatelem fakulty sociálních studií a vedl ji od roku 2004 po dvě funkční období až do konce srpna 2011.

Prorektorem pro informační technologie bude matematik Josef Janyška, který působí na Masarykově univerzitě od roku 1976. Podílel se na řízení ústavu matematiky a statistiky přírodovědecké fakulty a od roku 2010 zastával na fakultě funkci proděkana.

Ivan Malý bude do funkce prorektora pro strategii jmenován až začátkem letních prázdnin tak, aby mohl předat funkci děkana ekonomicko-správní fakulty, kterou zastává již podruhé od 1. června 2010. Poprvé stál v čele fakulty v letech 2005 až 2007.

Hlavní novinky