Přejít na hlavní obsah

Stovky srdcí pro univerzitu

Na 1200 studentů vyjádřilo svou hrdost na alma mater na akci Studentské unie Masarykovy univerzity.

Srdce a vzkazy jsou vystavené v chodbě Univerzitního kampusu v Bohunicích. Foto: Martin Kopáček.

Osmnáct stovek srdcí na více než padesátimetrové roli papíru zdobí od minulého týdne chodby bohunického kampusu. Do akce Srdce pro univerzitu se zapojilo přes 1200 studentů, kteří přispěli samolepkou s kresbou či vzkazem dobrovolníkům ze Studentské unie Masarykovy univerzity Munie.

„Děkujeme za nové přátele, vzdělání, možnosti a příležitosti,“ byly nejčastější vzkazy studentů.

Na 25 dobrovolníků obcházelo v uplynulých třech týdnech s fixami a rolí papíru všechny fakulty univerzity. „Doufám, že záplavou srdcí, které symbolizují vedle vděku a hrdosti také radost, lásku i nadšenou chuť do správného života, se nám podařilo vyvrátit stereotyp českých studentů jako nevděčných, chladných a apatických,“ uvedl jeden ze zakládajících členů Munie Pavel Šíma. Ten pak předal symbolické srdce rektorovi Masarykovy univerzity Mikuláši Bekovi.

 Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek převzal symbolické srdce. Foto: Martin Kopáček.
Rektor ocenil vznik studentské unie. „Organizace, jako je Munie, možná pomohou k tomu, aby se obnovila přátelštější atmosféra na univerzitě,“ uvedl Bek s tím, že na univerzitě chyběl prostor, kde by se potkávali lidé, kteří mají univerzitu rádi.

Sbírka srdcí pro univerzitu bude do konce listopadu vystavená v prostorách poblíž knihovny univerzitního kampusu. Organizátoři se chtějí také pokusit o zápis akce do České knihy rekordů.

Hlavní novinky