Přejít na hlavní obsah

Univerzita hledá na středních školách své ambasadory

Mají pomoct se zprostředkováním informací o možnostech studia na Masarykově univerzitě.

Své studentské vyslance začala na českých a slovenských středních školách hledat Masarykova univerzita. Každá škola může nominovat jednoho studenta, který se stane Ambasadorem MU, a získá tak přístup k nejaktuálnějším informacím o možnostech studia, o kterých bude moci poučeně říct i svým spolužákům. Nový projekt má zprostředkovat těsnější kontakt mezi vzdělávacími institucemi.

„Výchovní poradci na středních školách mají omezené časové možnosti informovat detailně o studiu na vysokých školách. Ambasadoři je mohou vhodně doplnit. Dostanou se do intenzivního kontaktu s univerzitním prostředím a budou mít podporu pro zprostředkování informací o Masarykově univerzitě,“ uvedl prorektor MU pro záležitosti studentů Jiří Němec.

Ambasadoři budou v úzkém kontaktu s vysokoškolskými studenty, dozví se o akcích pro středoškoláky a pravidelně budou dostávat aktuální materiály o oborech a přijímacím řízení. Získají také originální ambasadorský odznak, můžou si zasoutěžit a zúčastnit výročního setkání přímo na Masarykově univerzitě. Vše je založeno na dobrovolné spolupráci.

Každý ambasador bude mít také veřejný profil na webových stránkách univerzity i s odkazem na školu, ze které pochází.

Přihlášku na ambasadora mohou za studenty posílat ředitelé škol, ozvat se ale může i sám student, který má o spolupráci zájem, a to až do 20. června 2013 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Prvních dvanáct zájemců se už zaregistrovalo.

Hlavní novinky