Přejít na hlavní obsah

Univerzitní queer spolek slaví první narozeniny

Akce se uskuteční v úterý 15. října  v klubu Monro. Vstup je zdarma. 

Už dvanáct měsíců funguje univerzitní spolek sdružující queer lidi a jejich přátele. Narozeninová party Queer platformy Masarykovy univerzity (QMU) se rozjede v klubu Monro na Hybešově ulici v úterý 15. října od šesti hodin večer. Vstup je zdarma.

I když spolek slaví jeden rok existence, historie jeho aktivit je přece jen o něco delší. Vzniku sdružení předcházely úspěšné akce, jako byl Queer univerzitní den, který se poprvé konal už v roce 2009. Letos na akci úspěšně navázal Queer univerzitní týdne, jemuž předcházel sběr tzv. comingoutových příběhů. Za vznikem uskupení stojí studentky a studenti z Gender centra na fakultě sociálních studií.

QMU je neformální platforma pro lesby, gaye, bisexuální, trans, intersex a další queer osoby, ale také lidi, kteří s nimi sympatizují nebo podporují jejich aktivity. Jejím cílem je informovat akademickou veřejnost a sdružovat se na Masarykově univerzitě. „Hlavně chceme, aby spolek rostl a organizoval další a další úspěšné akce,“ uvedla členka QMU Alžběta Možíšová.

Narozeniny se členové spolku rozhodli oslavit společně se svými příznivci na party v klubu Monro. Součástí programu bude kulinářská soutěž, a tak každý, kdo rád vaří nebo peče, může přispět k narozeninové náladě a navíc ještě něco vyhrát.

„Autor nejlepšího pokrmu dostane zajímavý dárek. Samozřejmě neprozradíme jaký, to by pak nebylo překvapení,“ tají odměnu pro nejlepšího kuchaře Možíšová.

Večer bude moderovat Michal Pytela, člen QMU a moderátor studentského Radia R.

Hlavní novinky