Přejít na hlavní obsah

Scala otevřela. Přijďte na filmy, výstavy nebo na kávu

V úterý 15. října se v kině začalo promítat pro veřejnost. Během týdne se představí formáty, které Scala nabídne.

Slavnostní otevření a projekci Kinoautomatu uvedl Tomáš Matonoha.

Bez lešení, prachu a košťat, zato s novým logem, které diváka uvítá hned při vstupu, výstavou o historii a retro plakáty. Tak se včera prvním návštěvníkům otevřelo zrekonstruované Univerzitní kino Scala. Novou éru jeho fungování odstartoval snímek Kinoautomat: Člověk a jeho dům od Radúze Činčery z roku 1967. Ode dneška se promítá i pro veřejnost

Rektor Masarykovy univerzity na slavnostním večeru připomněl, že Scala byla od začátku s brněnskými studenty a jejich životem propojená. První žádost licenci o provozu biografu předkládaly společně Masarykova univerzita a Vysoké učení technické a prvním držitelem licence byl Masarykův fond na podporu českého studentstva vysokých škol na Moravě a ve Slezsku.

Rektor Mikuláš Bek.
„Scala zkrátka není ledajakým místem, ale místem úzce spojeným s univerzitním životem. Už naši předchůdci za první republiky byli totiž přesvědčeni, že k tomu, aby byly univerzity dobrým místem k životu, jsou potřeba nejen laboratoře a učebny, ale také místa, kde se lidé potkávají a mohou spolu trávit volný čas,“ uvedl Mikuláš Bek, který také připomněl možnost darování téměř jakkoliv drobného finančního daru na pomoc se zajišťováním provozu Scaly. Více informací najdou zájemci na webu darujscale.cz.

Ředitel kina Radek Pernica.
Dnešek je prvním dnem, kdy kino promítá také pro veřejnost. V 18 hodin je to představení Lidský rozměr a od 20:30 němý snímek O patro výš, který doprovodí vystoupení kapely Květy. V nejbližších dnech se divákům postupně budou představovat všechny formáty, jimiž chtějí tvůrci programu zaujmout veřejnost. Funguje už také bar, který otvírá každý den ve 14 hodin.

Hlavní novinky