Přejít na hlavní obsah

Proměny MU: Vyfoťte historii a vyhrajte ceny!

Zachyťte na fotografii, jak se v čase proměnila vybraná místa na univerzitě. Můžete vyhrát trička nebo mikiny MU.

Vyhrát můžete trička a mikin Masarykovy univerzity.

Dnes nám přijde, že jsou univerzitní budovy, kolem kterých denně chodíme, pořád stejné. Jenže ony se mění, a dost výrazně. Nevěříte? Tak schválně.

Celý rok budeme na online.muni.cz a na Facebooku zveřejňovat historické fotky různých částí univerzity. Pokud si chcete zasoutěžit, vaším úkolem bude vyfotit, jak vypadají dnes. Cílem je napodobit historickou fotku co možná nejpřesněji, tedy pořídit snímek ze stejného místa a pod stejným úhlem. Fotku nám pak pošlete na adresu redakce Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Autor nejlepšího snímku získá mikinu s logem Masarykovy univerzity, další dva nejlepší fotografové pak dostanou univerzitní trička.

Jako první zveřejňujeme snímek (viz níže), který pochází z 50. let minulého století. Poznáte, kde to je, a povede se vám fotku napodobit?

Poznáte, kde je fotografie pořízena? A dovedete ho fotit v dnešní podobně?

Soutěžící mohou svoje výtvory posílat do 3. února 2014, tedy do data uzávěrky příštího čísla měsíčníku Muni. Právě v něm spolu s příběhem daného místa uveřejníme také jméno a snímek hlavního výherce.

Účastí v soutěži stvrzujete, že jste autory zaslaného snímku. Masarykova univerzita si pak vyhrazuje právo zaslané snímky používat pro své propagační účely.

Hlavní novinky