Přejít na hlavní obsah

Odborníci poradí, jak čelit nástrahám internetu

Přednáškový den pro veřejnost pořádají v úterý 11. února experti z Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny.

Přednáškový den pro veřejnost pořádá v úterý 11. února Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny při fakultě sociálních studií. Badatelé na něm představí nejnovější poznatky o tom, jak české děti používají internet, jaké nástrahy na ně číhají online, jak potenciálním rizikům předcházet a kdy naopak není třeba se nebezpečí bát. Akce s koná v budově fakulty v pátém patře v učebně AVC.

V dopolední části programu se bude mluvit o využívání internetu dětmi obecně, odpoledne se diskuse bude točit kolem potenciálu využívání počítačových her ve vzdělávání. Výzkumníci poskytnou také rady, jak zjistit, kdy už náklonnost dětí k internetu nebo počítačovým hrám překračuje zdravé meze.

„Akce je určena pro širokou veřejnost, zejména však pro pedagogické pracovníky, knihovníky a rodiče,“ uvedla Anna Ševčíková, jedna z organizátorek akce. Během celého dne budou k dispozici vzdělávací materiály pro školy a případné dotazy bude možné konzultovat s přítomnými odborníky.

Program začíná v 9:30 a měl by trvat do 16 hodin, jeho přesné znění a medailony vystupujících expertů jsou k dispozici na webu institutu. Vstupné na celý program je zdarma.

Přednáškový den pro veřejnost se koná u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu pořádaného každoročně mezinárodní sítí Insafe a jejím českým partnerem Národním centrem bezpečnějšího internetu.

Smyslem projektu je každoročně upozorňovat na bezpečnější a zodpovědné používání online technologií a mobilních telefonů zejména dětmi a mladými lidmi. Mottem jedenáctého ročníku je výzva: „Vytvořme společně lepší internet.“

Hlavní novinky