Přejít na hlavní obsah

Veletrhy přiblížily univerzitu potenciálním studentům

Gaudeamus_anotace.jpgMasarykova univerzita se v říjnu a listopadu představila na tradičních veletrzích pomaturitního studia Akadémia v Bratislavě a Gaudeamus v Brně a prezentovala zde některé inovace.

Veletrh Gaudeamus se uskutečnil na přelomu října a listopadu na brněnském výstavišti, kde se MU stala jedním z největších vystavovatelů. Univerzita se letos snažila vyjít potenciálním studentům vstříc a vyslyšela připomínky velké části návštěvníků z předchozích let, kteří si stěžovali na přelidněnost veletrhu a nemožnost osobně se zeptat zástupců univerzit. Právě možnost zeptat se osobně na místě je stále více žádána. Novinkou letošní účasti proto bylo zapojení devíti studentů MU oblečených do triček a mikin s logem univerzity (jeden student za každou fakultu), kteří byli na veletrhu po celé čtyři dny, pohybovali se po celém pavilonu a odpovídali na dotazy maturantů.

Možnost zeptat se osobně na místě je na veletrzích pomaturitního studia stále více žádána. Foto: Ondřej Ženka.
Možnost zeptat se osobně na místě je na veletrzích pomaturitního studia stále více žádána. Foto: Ondřej Ženka.


Návštěva expozice přinesla účastníkům nejprve vizuální informaci (vzhled stánku). Grafika stánku MU kopírovala vizuální styl využívaný při letošní komunikaci s uchazeči o studium. Na vzhled pak navázal samotný obsah expozice, neboli dostupnost, úplnost a komplexnost poskytovaných informací, ať už formou osobního rozhovoru se zástupcem MU nebo prostřednictvím propagačních materiálů. Masarykova univerzita pořádala také tři přednášky. Účastnili se jich zástupci všech fakult a studijního odboru rektorátu MU.

Herec Radim Koráb s dalšími dvěma studentkami MU v průběhu veletrhu představoval na plazmové obrazovce novou podobu e-přihlášky. Jeho vystoupení zároveň sloužilo k upoutání pozornosti korzujících studentů.

Hlavní novinky