Přejít na hlavní obsah

FSS hostí výstavu neziskovky pomáhající ugandským sirotkům

Ve středu 22. dubna v 17 hodin se v atriu fakulty odehraje vernisáž.

Už od středy je na Fakultě sociálních studií MU možné vidět výstavu Eyalama noi – pomáháme v Ugandě. Exhibici, která potrvá měsíc, pořádá česká nezisková organizace Bwindi Orphans, která africkým dětem pomáhá postavit se na vlastní nohy. Ve středu od 17 hodin se koná vernisáž, na které bude také vyhlášena studentská soutěž Můj projekt pro Ugandu a ochutnávky bio ugandské kávy i dalších farmářských specialit.

„Například jedna holčička utekla s babičkou ze Rwandy před genocidou,“ vysvětluje Kateřina Andrlová z Bwindi Orphans, s jakými životními osudy dětí se setkávají. Nejčastěji se podle jejích slov jedná o sirotky, kteří nemají oba rodiče. Se svými spolupracovníky jezdí do Ugandy několikrát ročně, aby dohlédli na správný chod projektu a vybrali děti, kterým poputují příspěvky na školné, obědy a léky od českých „adoptivních rodičů“.

„Vždy vyslechnu jejich příběh, důkladně si ověřím, v jakých podmínkách rodina opravdu žije, a vyberu ty, které jsou na tom nejhůř,“ popisuje Kateřina Andrlová. Do Ugandy ji poprvé přitáhla její původní profese – práce průvodkyně.

Více o svém neziskovém projektu i samotné zemi na východu Afriky prozradí pracovníci Bwindi Orphans na vernisáži výstavy, kde vyhlásí také soutěž pro studenty. Ti si budou moci vybrat mezi dvěma tématy: buď vymyslet slogan, který by sjednocoval výrobky Bwindi Coffee, nebo pořídit krátké video či fotografie, které by pomohly organizaci Bwindi Orphans ve zviditelnění.

Hlavní novinky