Přejít na hlavní obsah

Zahraniční studenti jsou v Česku nejspokojenější na Masarykově univerzitě

Vyplývá to z průzkumu společnosti StudyPortals. Česko samotné skončilo v rámci Evropy na devátém místě.

Na základě hodnocení tisíců studentů, kteří vyrazili na krátkodobé studijní pobyty do zahraničí, uděluje organizace StudyPortals každoročně certifikáty spokojenosti se studiem na evropských univerzitách. V České republice se letos umístila na prvním místě Masarykova univerzita následovaná ČVUT a VŠE. MU tak zopakovala svůj úspěch z roku 2013. Česko samotné se z 18 hodnocených zemí umístilo na devátém místě.

„Internacionalizace patří dlouhodobě mezi priority Masarykovy univerzity. Máme uzavřeny stovky partnerských smluv s vysokými školami nejen v Evropě a neustále rozšiřujeme nabídku výuky v angličtině pro výměnné studenty i pro vysokoškoláky, kteří se zde rozhodli získat titul,“ uvedl prorektor pro vnější vztahy Ivan Malý.

Jen s programem Erasmus+ zamířilo na krátkodobý studijní pobyt na Masarykovu univerzitu v akademickém roce 2014/2015 z celé Evropy 462 vysokoškoláků, nejvíce z Polska, Španělska a Francie. Současně na Masarykově univerzitě studuje v cizojazyčných oborech 1806 lidí, většina na Lékařské fakultě MU. Celkově je na MU 8300 zahraničních studentů, většinu tvoří Slováci, kteří studují v českých studijních programech.

Hlavní novinky