Přejít na hlavní obsah

Jak se dělá věda na filozofické fakultě aneb Týden humanitních věd

Od 16. do 20. listopadu otevře fakulta své dveře veřejnosti.

Světový den filozofie, který připadá na 19. listopadu, se Filozofická fakulta MU rozhodla oslavit Týdnem humanitních věd, a od 16. do 20. listopadu tak otevře své dveře veřejnosti. Na co se těšit?

Do programu se letos zapojilo 20 kateder, ústavů a laboratoří, které nabídnou desítky přednášek, prezentací výzkumů i exkurzí.

Je mezi nimi například Laboratoř experimentálního výzkumu náboženství, která připravila na středu 18. listopadu promítání dokumentu České televize, jenž zachytil práci religionistů. Kabinet informačních studií a knihovnictví zase láká v pondělí 16. listopadu zájemce na prohlídku laboratoře vzdělávacích technologií, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet moderní učební pomůcky, jako jsou dotyková zařízení nebo chytré hodinky.

Studentský divadelní spolek Titivillus kromě toho 18. listopadu uvede představení Kdo chce Husa veleBÍT, důvod si vždy najde. Hra slibuje netradiční pohled na Jana Husa očima prosté ženy Fídy, zbožného bratra Celestina a Husova žáka Petra z Mladoňovic a vůbec odpověď na otázku jak to s Husem vlastně bylo doopravdy.

Všechny akce Týdne vědy jsou přístupné veřejnosti. Vstup je volný.

>> přidejte se na Facebooku

Na čtvrtek 19. listopadu se pak chystá slavnostní otevření nové laboratoře nazvané Hume lab, v níž budou odborníci využívat moderní experimentální metody. Budou pracovat třeba se systémem na monitorování pohybu očí po obrazovce počítače nebo se zařízeními, které dokáží zobrazovat vybrané mozkové procesy. Vybavení využijí psychologové, jazykovědci i mnozí další, a zjistí tak více o lidském myšlení a chování.

S programem Týdne humanitních věd je spojeno také udělení Ceny děkana za významný tvůrčí čin roku a vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší diplomové a dizertační práce.

Hlavní novinky