Přejít na hlavní obsah

Kdy a kam na Muni na dny otevřených dveří

Devět fakulty Masarykovy univerzity se představí zájemcům o studium. V lednu a únoru otevřou své laboratoře i knihovny.

Nejen zájemcům o studium se v příštích dnech a týdnech otevřou jednotlivé fakulty Masarykovy univerzity. Dny otevřených dveří jsou určeny především pro středoškoláky, kteří se rozhodují, kam si podat přihlášku, nebo se podívat na už vybranou fakultu. Přijít ale může kdokoliv. Redakce Muni pro vás připravila přehled toho, co všechno (a hlavně kdy a kde) se bude dít.

Každá fakulta MU si připravila představení studijních možností, exkurze do laboratoří, knihoven a dalších prostor, které vás při studiu budou provázet. Dozvíte se taky, jaké jsou možnosti uplatnění po absolvování jednotlivých oborů, informace o výjezdech do zahraničí a spoustu dalšího. Klíčovou součástí dnů otevřených dveří je vždy prostor pro dotazy, které zodpovídají nejen učitelé, ale také studenti.

Pro zájemce o medicínu připravila lékařská fakulta dvě možnosti návštěvy – v sobotu 16. ledna v 9:00 a 11:00 nebo ve středu 20. ledna v 15:00. Kromě prohlídky laboratoří a prostor bohunického kampusu čeká zájemce organizovaný přesun autobusem na Komenského náměstí, kde fakulta vyučuje zdravotnické  obory a zubařství.

Den otevřených dveří fakulty informatiky se odehraje dokonce ve třech termínech – 21. ledna, 27. ledna a 2. února, vždy od 12:30. Zahrnovat bude představení výzkumných aktivit i prohlídku fakulty a laboratoří. Kromě toho by zájemci o studium neměli minout facebookovou stránku Studuj na FI MU, kde fakulta zveřejňuje aktuality týkající se přijímacího řízení a další užitečné informace.

Sociologie a psychologie na fakultě sociálních studií patři v Česku mezi absolutní špičku.

Fakulta sociálních studií má své dny otevřených dveří 22. a 23. ledna. K dispozici na nich budou nejen písemné materiály, ale studenti všech oborů budou připraveni zodpovídat konkrétní otázky návštěvníků. Vše podstatné je také dostupné na webu www.chcinaFSS.cz.

Už 22. ledna se připojuje také filozofická fakulta, k jejímu dni otevřených dveří se můžete přidat na facebooku, víc se dozvíte taky na stránce www.goFFMU.cz. V aule získají zájemci obecné informace o studiu, a to v 9:00, 10:15 nebo 11:30 a podrobnosti o konkrétních oborech mohou vyzvědět v časech 10:00, 11:15 a 12:30 na jednotlivých pracovištích fakulty. Komentované prohlídky budou také v Ústřední knihovně FF MU.

Moderní univerzitní kampus můžete poznat na dnech otevřených dveří lékařské a přírodovědecké fakulty nebo fakulty sportovních studií.

Přírodovědecká fakulta otevře své dveře 23. a 26. ledna, prezentace jednotlivých oborů začínají většinou v 9:00 a 11:00, a to jak v areálu v Kotlářské ulici, tak v bohunickém kampusu. Podrobný rozpis představovaných oborů a míst najdete na webových stránkách.

Ekonomicko-správní fakultu mohou lidé navštívit v pondělí 25. ledna od 13:00, organizátoři tvrdí, že prohlídka zabere zhruba 10 800 vteřin a zahrne nejen přednášky o studiu a studentských aktivitách, ale třeba i ekonomické experimenty, které si mohou lidé přímo vyzkoušet. Podrobnosti o dni otevřených dveří jsou na stránkách fakulty a sledovat se vyplatí i web Studuj na ESF MU.

Pro sportovce se 4. února otevře fakulta sportovních studií, v 10:00 všechno začne a zájemce čeká i malé testování praktické části přijímacích zkoušek. Kdo má zájem, musí si sebou vzít sportovní oblečení a boty. Přidejte se na Facebooku.

Poslední se představí pedagogická fakulta, a to 6. února. Obecné prezentace studia má nachystané na 9:00, 11:00 a 13:00, informace mají připravené také jednotlivé katedry nebo ústřední knihovna, a zájemci se mohou podívat i do jinak nepřístupných chemických laboratoří. Podrobnější informace jsou na webu fakulty.

Zájemci o studium na právnické fakultě už den otevřených dveří nestihnou, ten se konal 11. ledna. Základní informace o studiu ale zájemci najdou na webu.

Pokud stále nevíte, kam se vypravit, vše je souhrnně také na facebookové stránce Studuj na Muni, která přináší informace o studiu na všech katedrách a shrnuje události, které týkají dnů otevřených dveří na Masarykově univerzitě. V případě dotazů na konkrétní fakultu se můžete obrátit také na studijní oddělení či na společný e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky