Přejít na hlavní obsah

48 hodin na změnu veřejné správy

V Brně se poprvé odehraje 48hodinový designový maraton GovJam s cílem zlepšit veřejnou správu. Registrace už běží.

Aplikace pro podporu sběru odpadu nebo služba pomáhající dostat lokální hudební aktéry do veřejného prostoru. I tak může vypadat výstup z GovJamu, jehož první český ročník pořádají studenti informačního studií a knihovnictví od 31. května do 2. června v Brně. 48hodinový designový maraton zaměřený na inovace ve veřejné správě se odehrává ve stejný čas po celém světě. 

„Účastníci se v malých týmech zamýšlí nad veřejnou správou v kontextu tématu celé akce. Po 48 hodinách na webové stránky GovJamu nahrávají návrh řešení aktuálního problému ve formě prototypu, kterým může být video, první verze mobilní aplikace či 3D model,“ vysvětluje jedna z pořadatelek Tereza Navarová a doplňuje, že téma, které se bude na akci řešit, je až do zahájení tajemstvím.

Pokud někoho zajímá design služeb a záleží mu na fungování veřejné správy, může na GovJam přijít, jedinou podmínkou je registrovat se dopředu. Koncept vychází z toho, že každý přináší trošku jiný pohled na věc a může tedy obohatit ostatní i finální řešení o další perspektivy.

„Jsme fanoušci designových sprintů a rádi bychom si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je 48 hodin nad něčím intenzivně přemýšlet a na konci mít v rukou hmatatelný výsledek,“ popisuje Navarová.

Hlavní novinky