Přejít na hlavní obsah

Lidé z Muni ujedou 2222 kilometrů za 111 hodin. Pro charitu

Jeden z týmů na charitativním cyklomaratonu Cesta za snem postavili pracovníci a absolventi Masarykovy univerzity.

Tým vyjel už vloni, kdy se snažili získat podporu pro člověka trpícího nemocí motýlích křídel.

Jeden z týmů na cyklomaratonu Cesta za snem, který odstartuje 2. srpna, bude složený také z pracovníků a absolventů Masarykovy univerzity. Cílem charitativní akce je ujet během 111 hodin 2222 kilometrů na kole napříč celým Českem a Slovenskem.

Tým Debra ČR pod vedením Tomáše Paseky z Fakultní nemocnice u sv. Anny chce svou účastí šířit povědomí o nemoci motýlích křídel a získat peníze na drahý ošetřovací materiál.

Součástí týmu jsou i Matěj Myška a Pavel Loutocký z právnické fakulty nebo absolvent fakulty sociálních studií Vladimír Vaďura. „Ve stejném složení jedeme závod letos podruhé, loni jsme se snažili získat podporu pro Honzu Vokurku, který trpí nemocí motýlích křídel. Letos je součástí našeho týmu a peníze získáváme pro širší okruh nemocných,“ popsal Myška.

Členem týmu je i nevidomý cyklista a absolvent filozofické fakulty Aleš Moravec, který pojede maraton na tandemovém kole, zapůjčeném od střediska Teiresiás.

Štafetový závod odstartuje 2. srpna z Pražského hradu a každý z osmatřiceti přihlášených týmů musí navštívit dvaatřicet povinných průjezdních bodů, kterými jsou například hospital Kuks, Bratislavský hrad, Ještěd nebo Čeňkova pila v Kašperských horách. „Zbytek trasy je volitelný kromě některých zakázaných úseků. Detaily trasy ale každý tým drží v tajnosti,“ doplnil Myška, který je hlavním stratégem týmu.

Úspěch přitom nezáleží pouze na vhodném rozplánování trasy, ale také na rozložení sil a střídání závodníků. Vítězem závodu se stane tým, který bude nejlépe reprezentovat myšlenku projektu a může přitom dojet do cíle jako poslední.

Charitativní rozměr akce spočívá ve vybírání příspěvků na transparentní účet organizace Debra či v prodeji cyklodoplňků v originálním designu ve speciálním dobročinném e-shopu. Patronkou týmu je Petra Koudelková, která nemocí trpí od narození.

„Zúčastnila jsem se plánování trasy a budu kluky část cesty doprovázet. Mají promyšlený každý metr a jsou sehraný tým,“ myslí si Koudelková.

Hlavní novinky