Přejít na hlavní obsah

První univerzitní kariérní portál v Česku využívá už 100 firem

Speciálně pro studenty Masarykovy univerzity v portálu JobCheckIN inzerují přes 400 pracovních pozic.

Vůbec první vysokoškolský kariérní portál v České republice s názvem JobCheckIN spustila na podzim Masarykova univerzita s cílem pomáhat studentům i čerstvým absolventům najít zajímavou práci nebo stáž v jejich vysněném oboru. Aktuálně portál využívá více než 100 firem, které speciálně pro studenty MU inzerují přes 400 pracovních pozic napříč všemi obory. Nejvíc společnosti poptávají pozice spojené s obory IT a ekonomie.

„JobCheckIN je propojený s Informačním systémem MU, proto je registrace velice jednoduchá. Portál vám na základě vašeho profilu doporučuje pouze relevantní pracovní nabídky, u nichž máte přehledně zobrazeno, na kolik procent se váš profil shoduje s požadavky firmy, co splňujete a co ne. Díky tomu si snadno uděláte přehled o tom, o jaké znalosti a dovednosti je velký zájem a víte, v čem se zlepšovat,“ vysvětlil Martin Bažík, manažer Kariérního centra MU.

Někteří studenti si už přes portál našli práci. Jedním z nich je například Andrej Staruch z Fakulty informatiky MU. „Stačilo mi prohlédnout si nabídky, které mě zaujaly, stisknout tlačítko, že mám o pozici zájem, a brzy se mi ozvala personalistka. Na pohovoru měla vytištěný můj profil z portálu JobCheckIN, který může sloužit rovnou jako CV. Takže všechno, co jsem musel udělat, bylo vyplnit si profil, stisknout tlačítko a dojít na pohovor,“ popsal Andrej, jak se dostal k práci. 

Zaměstnavatelé ale mohou přes portál JobCheckIN oslovit studenty i sami. „Většina z kandidátů, které jsme oslovili, reagovala zpátky a byla pozvána minimálně do prvního kola výběrového řízení. Doufáme, že se portál rozšíří mezi co nejvíce studentů Masarykovy univerzity,“ řekl k tomu Tomáš Probst, personalista z KPMG Česká republika.

Hlavní novinky