Centrum pro podporu matematiky Muni pomohlo už stovkám vysokoškoláků

Jak statisticky vyhodnotit data do diplomové práce nebo řešit matematické problémy vám poradí na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Centrum podpory pro matematiku a statistiku Masarykovy univerzity pomáhá už třetí semestr studentům všech brněnských univerzit správně statisticky vyhodnotit data do diplomové práce nebo řešit matematické problémy, se kterými si nevědí rady. V minulém semestru takto centrum pomohlo třem stovkám studentů a do jarního semestru rozšířilo tým tutorů.

Centrum spustila v březnu loňského roku Katedra aplikované matematiky a informatiky Ekonomicko-správní fakulty MU a největší vytížení zaznamenává ve zkouškovém období. Studentům je pro jejich dotazy a řešení konkrétních problémů k dispozici šest pedagogických odborníků a osm studentských tutorů.

„Není třeba se dopředu objednávat, stačí si ve webovém rozvrhu ověřit, kdy je některý z našich tutorů k dispozici a přijít,“ popsala už dříve vedoucí centra Maria Králová.

Pracovníci centra, jehož vznik inspiroval na podzim k podobnému kroku také další české univerzity, zveřejňují na webu výukové materiály či videa. Těch jen v minulém semestru přidali přes čtyřicet. Středisko rozšiřuje také počet tutorů. „S matematikou a statistikou nově pomáhají studentští tutoři Jakub Kondek, Filip Pecsérke a Josef Gábriel. Pavel Lasák potom nově radí s využitím Excelu,“ vyjmenovala Králová.

Cílem střediska je pomáhat studentům s konceptuálním učením matematiky či statistiky, což vede ke skutečnému porozumění, ale také s praktickým řešením konkrétních problémů a úloh. Podmínkou je ovšem osobní návštěva, e-mailem klást dotazy nelze. Jen v minulém semestru dorazilo na konzultaci tři sta studentů.

V jarním semestru mohou studenti služeb centra opět využít, tutoři jsou k dispozici podle rozvrhu vždy v hale nad menzou na Vinařské 5. Aktuality jsou k dispozici také na facebookové stránce střediska.