Přejít na hlavní obsah

Registrace do Masarykovy dětské jUniverzity je za rohem. Nově se zapojí i odborníci na sport

Je možné se hlásit ve středu 16. srpna od 20 hodin. Kapacita se obvykle naplní za pár minut.

Hořící ruce! I to se vám může v MjUNI stát. Nebojte, nepálí to ani trochu. Jakto? To vám vysvětlí odborníci z Masarykovy univerzity.

Masarykova univerzita chystá už čtvrtý ročník své dětské univerzity MjUNI určené dětem od 9 do 14 let. Zápis do nového ročníku začne ve středu 16. srpna přesně ve 20 hodin. Rodiče, kteří by svoje děti rádi přihlásili, by si měli čas hlídat. Loni byla kapacita zaplněná během několika minut. Do výuky se tentokrát zapojí všechny fakulty, nově i Fakulta sportovních studií MU.

Organizátoři radí zápis nepodceňovat. „Je to stejná časová soutěž, kterou procházejí vysokoškolští studenti při zapisování předmětů, takže o pořadí rozhoduje rychlost a správnost vyplněných údajů,“ podotkla Monika Mikulová z odboru vnějších vztahů a marketingu, jenž má organizaci Masarykovy jUniverzity na starost.

Letos se může zapojit 190 dětí (trochu více než v loňském roce), 20 míst je rezervováno pro sociálně znevýhodněné děti a zapsáno bude také 30 náhradníků. Děti se můžou těšit na vše od poznávání světa nejrůznějších živočichů, přes základy programování na počítači a výuku první pomoci až po experimenty v psychologii nebo moderování v rádiu.

Nový ročník MjUNI začne v sobotu 21. října slavnostní imatrikulací. Vždy jednu sobotu v měsíci pak bude pro účastníky připravený program na některé z fakult či pracovišť univerzity. Nově se do něj zapojí všech devět fakult Masarykovy univerzity, například na Fakultě sportovních studií MU si děti nově otestují svou kondici nebo zjistí, jak vypadá zdravá výživa.

V rámci jUniverzity se účastníci výuky dostanou k nejrůznějším vědním oborům. „Je to pro ně také příležitost vyzkoušet si, jaké to je být vysokoškolským studentem, mohou se seznámit se špičkovým výzkumným prostředím a setkat se s akademickými pracovníky,“ uvedla Mikulová.

Podrobnosti k přihlašování i ke studiu na MjUNI najdou rodiče na webu www.mjuni.cz. K vidění jsou tam videa a fotky i popisy loňských kurzů, z nichž je možné udělat si představu, jak vypadají a co se na nich děje. Na webu bude také formulář, který je k přihlášení nutné vyplnit.

Hlavní novinky