Přejít na hlavní obsah

Muni otevřela přijímací řízení. Test studijních předpokladů bude už v dubnu

Aby uchazeči lépe zvládli přípravu na TSP i na maturitu, budou přijímačky už 21. a 22. dubna.

Zájemci o studium v bakalářských a magisterských oborech na Masarykově univerzitě v akademickém roce 2018/19 už mohou podávat přihlášky. Čas mají ještě do 28. února. Přijímací řízení bude obsahovat hned několik novinek.

Test studijních předpokladů (TSP), který je podmínkou přijetí na většinu fakult Muni, bude příští rok možné absolvovat hned na 12 místech a nově se budou konat již v dubnu, a to 21. a 22. den v měsíci. TSP využívají pro přijímací řízení všechny fakulty kromě lékařské fakulty a nově také fakulty sportovních studií.

„Tradičně jsme testy studijních předpokladů pořádali v květnu, pro jejich posun do dubnového termínu jsme se rozhodli proto, abychom uchazečům umožnili učit se na přijímací testy dříve, než nastoupí do kolotoče státních maturit,“ uvedla vedoucí studijního odboru rektorátu MU Martina Vlková.

Doplnila, že k loňským 11 místům, kde bylo možné testy absolvovat, přibude letos jedno nové. Uchazeči si budou moci vybrat z těchto českých měst: Brno, Praha, Jihlava, České Budějovice, Ostrava, Hradec Králové a nově Olomouc. Testy mohou skládat také ve slovenských městech Bratislava, Žilina, Bánská Bystrica a Košice.

Řady vylepšení se dočkala také podoba elektronické přihlášky v Informační systému MU, která teď nabízí rychlejší orientaci v nabídce oborů i modernější design. Podívejte se jak vypadá.

V akademickém roce 2017/18 studuje v řádném studiu na Masarykově univerzitě přes 32 tisíc studentů, z toho je 6800 cizinců, převážně ze Slovenska. V předchozím roce to bylo přes 34 tisíc lidí, což odpovídá trendu postupného snižování stavu studentů.

V rámci letošního přijímacího řízení se do prvních ročníků bakalářských a magisterských programů zapsalo na 7400 studentů. Do těchto oborů poslali uchazeči téměř 40 tisíc přihlášek.

Podívejte se na video z Open Day Muni

Hlavní novinky