Přejít na hlavní obsah

Žijete genetikou? Představte svůj výzkum jinak, zábavně

Science slam, oblíbený formát popularizace vědy, se přesunul do online prostoru a nyní hledá vědce, kteří by se zúčastnili březnového speciálního dílu. 

Vítěz prvního klání mezi MUNI a MENDELU Tomáš Tyc.

Pamatujete, kdo vyhrál při prvním měření sil v Science slamu mezi MUNI a MENDELU? Byl to Tomáš Tyc z Masarykovy univerzity, který nejvíce zaujal diváky projevem o optických jevech. Vystoupení vědců se 2. března opět uskuteční ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v prostorách SONO centra, výzkumníci se na chvíli stanou herci a své publikum u obrazovek počítačů nebo telefonů pobaví a ukáží mu vědu v jiném světle. Spojovacím článkem všech vystoupení má být genetika. 

„Letošní Science slam bude speciální nejen tím, že proběhne online, ale zároveň proto, že to bude již druhý ročník, který organizujeme společně s MENDELU. Rozhodli jsme se toto téma genetika pojmout zeširoka a hledáme tři vědce nebo i doktorandy z MUNI, kteří by reprezentovali naši univerzitu,“ vyzývá vědce k účasti koordinátorka akce Hana Vrtalová

V SONO centru organizátoři plánují natočit záznamy vystoupení jednotlivých vědců, a ty pak postupně propagovat na sociálních sítích. Oslovit chtějí zájemce nejen z přírodovědných oborů, ale například i z pole psychologie či pedagogiky. „Spojení s genetikou může být mnohem volnější a hledáme i v řadách religionistů, IT specialistů, sportovců, jejichž výzkum se genetiky, byť jen velmi vzdáleně, dotýká,“ upřesňuje Martina Bruzlová, které mohou zájemci o účast na Science slamu psát na e-mail. 

Tým profesionálů pomůže každému vědci s přípravou v oblasti prezentačních dovedností.  Součástí přípravné fáze jsou také dva workshopy, na kterých si účastníci utříbí téma a dostanou podporu při vytváření jejich závěrečných výstupů a projevů.

Hlavní novinky