Přejít na hlavní obsah

V Mendelově muzeu se návštěvníci promění v lékaře

Nová výstava nabízí na dvě desítky interaktivních prvků souvisejících s lidským tělem a medicínou.

Autorka výstavy Zuzana Hanzelková tahá za růžovou stužku, která demonstruje délku lidských střev.

Na nové výstavě Mendelova muzea Masarykovy univerzity se každý může na chvíli ocitnout v kůži lékaře a vyzkoušet na dvě desítky interaktivních prvků souvisejících s lidským tělem a medicínským oborem.

Výstava z cyklu Krok za krokem vědou na MU nazvaná Lékařství představí také lékařskou fakultu, brněnská zdravotnická zařízení a jejich spolupráci s univerzitou. Přístupná bude do konce roku.

„Návštěvníci si prohlédnou například strukturu svalů, zjistí, jak funguje zažívání a uvidí velký model chrupu, který budou pomocí zvětšených kartáčků či párátek čistit. Hlavní atrakcí ale bude unikátní pohyblivý model kostry na jízdním kole, který byl speciálně připravený pro tuto výstavu,“ popsala některé z exponátů autorka výstavy Zuzana Hanzelková.

Architekt výstavy Milan Šuška předvádí originální exponát kostry na jízdním kole.
Pro návštěvníky jsou připravené pracovní listy, díky kterým si z výstavy odnesou spoustu zajímavých informací. Přestože je expozice připravená architekty Janou Likavčanovou a Milanem Šuškou zaměřená na děti, vítaní jsou všichni návštěvníci. Vstup na výstavu je zdarma.

V příštím roce se v muzeu v rámci cyklu Krok za krokem vědou na MU představí ještě systematická biologie a archeologie.

Více se dočtete v reportáži v říjnovém čísle měsíčníku muni.cz.

Hlavní novinky